League of Legends

Royal Bandits, HolyPhoenix ile yollarını ayırdı

KMF 2018 finalisti Royal Bandits’te yaprak dökümü sürüyor. Takım, geçtiğimiz mevsim kadrosunda yer alan Malrang ve Cepted’ın gidişinin ardından şimdi de nişancı pozisyonundaki HolyPhoenix ile yollarını ayırdı. 

2018 sezonuna iddialı transferler gerçekleştiren Royal Bandits, bu yatırımının karşılığını büyük ölçüde aldı diyebiliriz. Sıfırdan kurulan kadroyla mevsim boyunca harika bir oyun ortaya koyan RBE, KMF 2018’e adını yazdırmayı başarmıştı. Mevsim boyunca bir türlü yenemediği BAUSuperMassive ile MSI bileti için mücadele eden ekip ne yazık ki 3-1 yenildi ve iyi performansını şampiyonluk ile taçlandıramadı.

Sezon sonunda Koreli ikiliyle yollarını ayıran takım, yedek pozisyonundaki Closer’ı as kadroya çekmiş, daha önce Galatasaray Esports’ta da oynayan Abbedage’ı da orta koridora transfer etmişti. Şimdi ise geçtiğimiz mevismin en iyi nişancılarından birisi olarak gösterebileceğimiz HolyPhoenix’in ayrılık haberi geldi. Aldığımız bilgilere göre takım yıldız nişancıyla yollarını ayırdı.

Holy’nin son yıllarda inişli çıkışlı bir performans sergilediğinden bahsetmek gerekiyor. Geçtiğimiz yıl boyunca Dark Passage’da beklenenin çok altında kalan oyuncunun ligimizdeki en kariyerli nişancı olduğundan da bahsetmek gerekiyor. Worlds tecrübesi bulunan nadir oyunculardan olan Holy, Royal Bandits’te Dumbledoge ile iyi bir ikili oluşturmuş ve güzel bir sinerji yakalamıştı. Takımın Holy’yi gönderme kararının altında yatan neden ise henüz bilinmiyor. 5Mid olarak biz de takım yöneticilerine ulaştık fakat konu ile ilgili henüz bir bilgi alamadık.

Ormancı pozisyonuna Türk oyuncu getirilmesi Royal Bandits’in nişancı için seçeneklerini arttırıyor. Türk nişancı transfer etme olasılığı olsa da RBE’nin transfer hakkını hemen hemen kesin bir şekilde yabancı nişancıdan yana kullanacağını söylemek de mümkün.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir