League of Legends

Rogue Akademi koçu Blumigan, as takıma yükseldi

Rogue

Son olarak Rogue Akademi’nin koçluğunu yapan Blumigan, gelecek mevsim as takımın yardımcı koçu olacak.

Avrupa’nın kariyerli koçlarından olan Blumigan ülkemizde de uzun bir süre görev aldı. Son olarak Rogue Akademi ekibiyle Polonya Ligi’nde şampiyon olan koç takımıyla EU Masters’a katıldı. Bölgedeki birçok takımda görev yapmış olan isim yıllarca süren çabasının ardından kendini en üst düzeyde gösterme fırsatı yakaladı. Rogue, Blumigan’ı asistan koç olarak as takıma yükseltti.

Ülkemizde Crew, Oyun Hizmetleri, Beşiktaş Oyun Hizmetleri, Dark Passage ve Royal Bandits takımlarını çalıştıran Blumigan, Avrupa’da da Fnatic ve Giants gibi takımların koç ekibinde yer aldı. Royal Bandits, İsveçli koçun önderliğinde 2017 Kış Mevsimi’ni ikinci sırada tamamladı. Playofflarda da başarılı bir performans gösteren ekip finale çıktı ancak SuperMassive’e diş geçiremedi. Bu mevsimin ardından takımda ayrılan Blumi, ROX, Diabolus Esports, Ninjas In Pyjamas ve Rogue Akademi ekiplerinde yer aldı.

Geçtiğimiz mevsimi vasat geçiren Rogue, gelecek mevsim için dışarıdan oyuncular almak yerine akademi oyuncularına şans vermek istiyor. Finn, Inspired, Larssen, Woolite ve Vander gibi oyuncuları as kadroya yükselten ekip, akademi koçunu da ana kadroya terfi etti. Blumigan, koç Fredy122’nin asistanlığını yapacak. Deneyimli ismin gelecek mevsim takımın performansına önemli etkileri olabilir.

Bu kararla birlikte Rogue Akademi kadrosu da baştan aşağı değişecek gibi gözüküyor. Behave ve Selfie gibi isimlerle anlaşan ekibin koç ekibine kimi katacağı merakla bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir