League of Legends

Riot Games, Yeniden Kurma sistemini duyurdu

Yeniden Kurma adında bir sistem geliştiren Riot Games, bu yeni sistemin detaylarını oyuncular ile paylaştı.

League of Legends’ın dinamiklerini her zaman bir üst seviyeye çekmek ve oyunculara adil bir oyun ortamı sunmak için hareket eden Riot Games çok önemli bir sistemi devreye sokuyor. Yeniden Kurma sistemi ile birçok kişinin yakındığı konuların başında gelen “afk kalma” durumuna çözüm geliyor. Böylece bir takımda afk olan oyuncu bulunduğu zaman 4vs5 gibi adil olmayan bir oyun ortamının önüne geçilmiş olacak. Oldukça önemli bir konuya çözüm getiren bu Yeniden Kurma sisteminin işleyişi de bir hayli basit.

  • Oyunun üçüncü dakikasına gelindiğinde herhangi bir oyuncunun bağlantısı kopmuşsa veya bir oyuncu en az doksan saniyedir uzakta (AFK) şeklinde işaretlenmişse ve henüz ilk kan dökülmemişse; dezavantajlı durumdaki takımın oyuncularına bir sohbet mesajıyla oyunu yeniden kurma istekleri sorulur.
  • Söz konusu takımdaki bütün oyuncuların sohbete /iptal yazarak oyunu iptal etmeye yönelik oy vermek için bir dakikası olur.
  • Dört oyuncudan en az ikisi (oyundaki oyuncuların %30’u) mevcut oyunun iptal edilip yeniden kurulmasına yönelik oy verirse, oyun sona erer.
  • Oyuna bağlı olan bütün oyuncular, sanki bu oyun hiç gerçekleşmemiş gibi muamele görür. LP/IP/XP kazanmazlar ve Z/B (zafer / bozgun) kayıtlarında herhangi bir değişiklik olmaz
  • Bağlantısı kopan oyuncu (veya oyuncular) LP kaybının tamamına uğrar veya terfi oyunundan düşer ve LeaverBuster tarafından işaretlenir.
  • Dereceli için not: Rekabet bütünlüğünü korumak adına; Elmas V ve üzerinde yer alan oyuncular, bağlantısı kopan oyuncu önceden hazırladıkları grupta yer alıyorsa bozgun almış sayılır. Riot Games bu düzenlemenin daha düşük liglere de genişletilmesinin gerekip gerekmediğini takip edeceği bilgisini de duyuruda belirtti.

Yeniden Kurma sisteminin detayları bu şekilde. Riot Games’in birçok oyuncunun dert yandığı bu önemli konuya çözüm getirmek adına girişim de bulunması bir hayli sevindirici olay.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir