League of Legends

Riot Games Türkiye’nin yeni Ülke Müdürü, Erdinç İyikul oldu

Riot Games

Erdinç İyikul, bugün itibariyle Riot Games Ülke Müdürlüğü görevini Onur Tamer’den devraldı.

Kendisinin bugün, Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre Erdinç İyikul, artık Riot Games Türkiye müdürü olarak görev yapmaya başlayacak. 2019’da bu görevi Bora Koçyiğit’ten alan Onur Tamer ise Riot Games Amerika ofisine, Global Pazarlama ve Yayın Operasyonu’nun başına atandı. Kendisinin yaptığı açıklama şu şekilde:

“Sekiz yıldır parçası olmaktan büyüm mutluluk duyduğum Riot Games’deki görevime bundan sonra, Türkiye ülke müdürü olarak devam ediyor olacağım. Çalışmaktan keyif aldığım değerli bir ekiple beraber, Türkiye’deki oyuncularımıza güzel deneyimler sunmaya devam edeceğiz.”

“Son bir senedir beraber çalıştığım eski ülke müdürüm Onur Tamer’e bu süreçteki desteği için çok teşekkür ediyor, merkez ofiste üstleneceği yeni kritik rolde bol şans diliyorum. Yeni oyunlarımızla beraber yeni heyecanlar, 2020 ve sonrasında da sizlerle buluşacak.”

Yeni ülke müdürünüzün oyunlarla olan profesyonel geçmişi çok eskiye dayanıyor. 2006-2007 yılları arasında Nintendo Türkiye ofisinde ürün müdürü olara görev aldı. Sonrasında Türkiyenin ilk oyun haber sitelerinden birisini kurdu ve 5 sene boyunca sitenin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

2012 yılında ise Riot Games’e ilk adımını attı Erdinç İyikul. Burada Riot Türkiye’nin iletişim, strateji ve pazarlama departmanlarından sorumlu kişi olarak görev yaptı. Bugün itibariyle de kendisi, Riot Games Türkiye Müdürlüğü görevini Onur Tamer’den devraldı.

5Mid olarak Erdinç İyikul’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Jura

    11 Nisan 2020 at 01:20

    O zaman bir drobumuz yok mu bea

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir