League of Legends

Riot Games, Türkiye’de destek merkezi açıyor

Riot Games Türkiye, hepimizi heyecanlandıran bir iş ilanıyla birlikte ülkemizde destek merkezi açacağını duyurdu. 

Duyuruyu kendi Facebook sayfasında yapan Riot Games böylece bir ilke imza atıyor. Türkiye’deki oyun dünyası adına da ilk kez böyle bir girişimde bulunulduğunu belirtelim.

League of Legends’ı her zaman daha iyi bir yere getirmeyi hedefleyen Riot Games, böylece oyuncularla sürekli temas halinde olmuş olacak. Şimdiye kadar oyunda karşı karşıya kaldığımız durumları rapor ederek veya internet üzerinden destek birimine ulaşarak dile getirebiliyorduk. Yapılan destek talebine geri dönüş hızı ise sürekli değişkenlik gösteriyordu. Bazı oyuncular birkaç günde cevap alırken, bir hafta gibi geç bir sürede cevap alan oyuncular da oluyordu. Destek merkezinin açılmasıyla beraber bu durum ortadan kalkacak gibi gözüküyor. Oyuncular, dile getirmek istediklerini hiç zaman kaybetmeden anında Riot Games ile paylaşabilecek.

Birçoğumuz oyunda türlü türlü sıkıntı ya da hatalar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Riot Games’i haberdar etmek için ise raporlama sistemini kullanmak durumunda kalıyoruz. İşte bu noktada raporlama sisteminden memnun olmayan kişi sayısı bir hayli fazla. Destek merkezi ile anında destek birimine ulaşacak olmamızdan dolayı yaşadıklarımızı da birebir aktarabileceğiz. Hem süreci hem de memnuniyeti bir hayli arttıracak olan bu önemli girişim ülkemizdeki oyun dünyası adına bir ilk olmasıyla da ciddi bir önem taşıyor.

Riot Games oluşturacağı destek merkezi için iş ilanını vermiş bulunuyor. Destek merkezinin ne zaman kullanılabilir hale geleceğinin bilgisi ise henüz paylaşılmadı. Yine de Aralık ayında kapanan ilan sonucunda 2016 ile birlikte hizmetin kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir