League of Legends

Riot Games, Pro View özelliğini tanıttı

Riot Games

Riot Games, yeni özellik Pro View hakkında detaylı bilgi verirken uygulamanın şu anlık sadece LCS ve LEC’de yürürlükte olacağını duyurdu.

Espor piyasasında kıyasıya rekabet sürerken şirketler yaptıkları yeniliklerle birbirlerinin önüne geçmeye çalışıyor. League of Legends oyununun yapımcısı Riot Games ise dünya genelinde yaptığı çalışmalarla gayet iyi işler çıkarıyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre yeni bir özellik bizleri bekliyor. Bu özelliğin adı Pro View. Detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Pro View, daha çok izleyiciler için tasarlanmış bir özellik olarak piyasaya çıkıyor. Bu yenilikle birlikte artık maçı oynayan oyuncunun gözünden izleyebileceğiz. Geçtiğimiz mevsim LEC’de buna benzer bir çalışma yürütülmüştü ancak maçı sadece 1 oyuncunun gözünden izleme imkanı sağlanıyordu. Bu yeni özellik ile birlikte maç sırasında 10 oyuncudan istediğimizin gözünden izleyebileceğiz. Aynı anda izleyebileceğimiz yayın sayısı ise 4 olarak belirlenmiş. Bunun yanında, maçta yaşanmış önemli anları gösteren barı kullanarak istediğimiz zamana gidebileceğiz. Aynı zamanda maç bittikten sonra da bu özelliklere ulaşım sağlayabileceğiz.

Riot Games’in üzerinde çalıştığı bu sistem şimdilik sadece Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde kullanımda olacak. İlerleyen zamanlarda dünyanın her tarafından izleyici ve oyuncuların bu sisteme ulaşabilmesi hedefleniyor. Resmi siteden yapılan açıklamaya ise buradan ulaşabilirsiniz.

Riot Games, bu sistemin ücretini 15 € olarak belirledi. Hem LEC hem de LCS paketini almak içinse aylık ödememiz gereken tutar 20 €. Pro View, kağıt üstünde bir hayli kullanışlı duruyor. Bakalım oyuncu ve izleyicilerin bu konudaki deneyimleri nasıl olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir