League of Legends

Rikara, Clutch Gaming’e transfer oldu

Riot Games

Son olarak 100 Thieves forması giyen nişancı Rikara, Clutch Gaming ile anlaştı.

Beklentilerin altında bir Bahar Mevsimi geçiren Clutch Gaming, nişancı pozisyonunda değişiklik yapma kararı aldı. Eski Worlds şampiyonu Piglet ile yoluna devam etmek istemeyen ekip Cody Sun’ı as takıma yükseltmişti. Akademi Ligi’nin ilk haftasında CG Akademi ile maça çıkan Cody’nin burada geçiçi olarak oynadığı biliniyordu. Dün yapılan açıklamaya göre Clutch Gaming Akademi’nin yeni nişancısı belli oldu. Rikara, gelecek mevsim Akademi Ligi’nde CG forması giyecek.

2015 yılından beri profesyonel sahnede yer alan oyuncu kariyerinin başlarında amatör olarak mücadele etti. İlkc EUCS deneyimini Nova Esports ile yaşatyan nişancı, ligimizden tanıdğımız K0u ve Flaxxish’in takım arkadaşıydı. Takımın LCS’e çıkamamsını ardından yeni bir macera arayan Rikara,  şansını Gold Coin United’la denedi. Madlife ve Fenix’i transfer eden GCU, LCS’e çıkmak için önemli bir yol kat etti ancak elemelerde eUnited’a yenilerek bu şansını kaybetti. Son olarak 100 Thieves’e transfer olan Rikara, takımın akademi kadrosunda yer aldı ancak bir süre as kadroda da forma giydi.

100 Thieves döneminde de Cody Sun ile formasını paylaşan oyuncu as takım için yeniden Cody ile mücadele edecek. Clutch Gaming Akademi geçtiğimiz mevsim 18 maçta aldığı 3 galibiyetle sonuncu sırada yer aldı. Rikara’nın gelişiyle neler değişeceğini bekleyip göreceğiz.

Takımın iki nişancı transferinden sonra kariyerli Piglet’in ne yapacağı henüz belli değil. Twitter hesabından Korece üstü kapalı bir şekilde sitem eden oyuncunun herhangi bir takıma transfer olup olmayacağını zaman gösterecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir