League of Legends

Rengar 8.5 yamasında güçleniyor

Aldığı rework ile eski haline dönen Rengar, önümüzdeki yamada bir kez daha güçleniyor. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Riot Games, şampiyonun pasifi, Q yeteneği ve ultisini iyileştirdi.

League of Legends’ta dengelenmesi en zor şampiyonlardan birisi olan Rengar, geçtiğimiz hafta gelen yama ile resmen beşinci defa büyük ölçüde değişiklikler aldı. Ryze ile birlikte en çok değişen şampiyonlar arasında yer alan Rengar, bir kez daha yavaşça orman rolünü ele geçirmeye hazırlanıyor. Rework almasına rağman kazanma oranı hala düşük bir seviyede olan şampiyon, 8.5 yamasında gelen güncellemeyle daha efektif bir şekilde oynanabilecek.

Şampiyonun pasifi yetenek setinde elbette önemli bir rol oynuyor. Vahşet yükünün yetenekleri tekrar kullanmasına olanak sağlaması, şampiyonu özel yapan yönlerden birisi. 8.5 yamasındaki ilk güçlendirme Görünmez Yırtıcı’ya gelecek. Şampiyonun Vahşet yükleri artık altı saniye yerine sekiz saniye sonrasında kaybolacak. Bu özellikle de orman kamplarının temizlenmesi konusunda önemli bir rol oynayacaktır.

Öte yandan bir sonraki değişiklik ise rework’ün en temel öğesi Q yeteneğinde gerçekleşti. Taban hasarı arttırılan Yabani’nin saldırı gücü ile büyüme oranı da seviyeye göre arttı. Yani şu anda 1.1 büyüme oranına sahip yetenek, seviye ile +1/1.05/1.1/1.15/1.2 oranında büyüyecek. Şampiyonun Av Heyecanı’nı açtıktan sonra kazandığı harita görüşü de yeteneği kullanmasının ardından yarım saniye daha aktif olacak. Rengar ayrıca artık animasyon ortasında Yabani’yi iptal edebilecek. Ayrıca E yeteneği kullandıktan sonra Q ve W’ya bastığında Bola atışı kullanılmasının hemen ardından bu yetenekler tetiklenecek.

Hali hazırda bir nebze güçsüz olan Rengar’ın bu değişiklikler ile biraz daha kuvvetli bir hale gelmesini bekleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir