League of Legends

Reignover, Cloud9’ın koç ekibine katıldı

Cloud9

Eski profesyonel oyuncu Reignover gelecek sezon LCS ekibi Cloud9’ın koç ekibinde yer alacak.

Ülkesi Kore’de başladığı profesyonel oyunculuk kariyerine önce Avrupa, ardından ise Kuzey Amerika’da devam ettiren Reignover yaklaşık 1 senedir ortalarda gözükmüyordu. Arada sırada yayın yapan oyuncu sosyal medya hesaplarını da aktif kullanmadı. Son olarak CLG formasıyla 2018 Bahar Mevsimi’nde izleme fırsatı yakaladığımız Reignover kariyerine koç olarak devam etme kararı aldı. Eski ormancı gelecek sezondan itibaren Cloud9’ın koç ekibinde yer alacak.

Kariyerine Incredible Miracle 1 ve 2 takımlarında başlayan Reignover ülkesi Güney Kore’de büyük bir başarı elde edemedi. Kuro ve Smeb gibi oyuncularla takım arkadaşı olan isim ekipte geçirdiği sürede LCK’de üst sıralara oynayamadı. Kariyerine Avrupa’da devam etme kararı alan eski ormancı Fnatic’e transfer olarak espor hayatındaki en doğru kararlardan birini verdi. Fnatic’le ilk EU LCS mevsimini şampiyon tamamlayan isim katıldığı MSI’da yarı final gördü. Bir sonraki mevsim yine şampiyon olmayı başaran ekip bu sefer Worlds yarı finali görmeyi başardı.

Reignover başarılı Avrupa kariyerinin ardından Immortals’a transfer oldu. Takım harika bir normal sezon geçirdi ancak yarı finalde TSM’e kaybedince uluslararası turnvalara katılma hakkı elde edemedi. Eski ormancının bir sonraki durağı ise Team Liquid oldu. O dönem TL organizasyon tarihnin en kötü mevsimlerini geçiriyordu. Son olarak CLG forması giyen oyuncu yaklaşık 1 senedir başka bir takımda oynamadı.

Reignover oyun bilgisi yüksek bir oyuncu. Tecrübesiyle birlikte Cloud9’a birçok şey katacaktır. Bakalım eski ormancının koçluk kariyeri nasıl devam edecek ?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir