League of Legends

Quas, Santorin ve Kiwikid NRG Esports’a katıldı

Yaz sezonu başlamadan önce takımı güçlendirmek isteyen NRG yönetimi, üst koridor, ormancı ve destek rollerinde değişikliğe gitti.

Geçtiğimiz sezonu beşinci sırada tamamlayarak play-offlara katılmaya hak kazanan, ancak çeyrek finalde Team Liquid’e mağlup olan NRG Esports, yaz sezonuna iddialı girmek istiyor. Impact, Moon, GBM, Altec ve KonKwon’dan oluşan kadrosunda değişikliğe gitme kararı alan ligin yeni ekibi, üst koridor için Quas, ormanda Santorin ve destek için de Kiwikid ile anlaşmaya vardı. Yeni sezon başlamadan önce nişancı pozisyonunda Altec yerine yeni bir isimle daha anlaşacak olan NRG, tam anlamıyla sıfırdan bir kadro oluşturuyor.

TSM’den Huma’ya transfer olan Santorin, geçtiğimiz sezon NRG’nin takibindeydi, ancak Ember’a transfer olmayı seçmişti. Ember’da yaşanan sorunların ardından başarılı ormancıya yeni bir teklif götüren yönetim, bu sefer amacına ulaştı ve Moon yerine Santorin’i getirmiş oldu.

Nişancıları Altec’in yeni bir destek oyuncusu istemesi üzerine bu yönde arayışlarına başlayan NRG, bahar mevsiminde Dignitas forması giyen veteran oyuncu Kiwikid’i renklerine bağladı ve bunun yanında Altec yerine yeni bir nişancı da aramaya başladı. Ancak henüz ortada bir isim yok ve ilerleyen günlerde bu konuda açıklama yapılması bekleniyor.

Impact’in Cloud9’a gitmesinin ardından üst koridor aramaya başlayan ekip, bu pozisyonda Quas ile anlaştı. Başarılı üst koridor oyuncusu 2015 Yaz Mevisimi’nden bu yana ilk kez LCS’te forma giyecek.

Yapılan değişikliklerin ardından takımdaki pozisyonunu korumayı başaran tek isim GBM oldu. Geçtiğimiz sezon iyi bir performans gösteren orta koridor oyuncusu, yaz sezonunda da kendini kanıtlamak istiyor. Bakalım bu transferler NRG’ye neler getirecek. Geçtiğimiz sezonu nispeten iyi tamamlayan ekip, yaz mevsiminde üst sıralarda yer almak için mücadele edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir