League of Legends

Phong Vu Buffalo, Vietnam şampiyonu oldu

Riot Games

Finalde EVOS Esports’u 3-1 ile geçen Phong Vu Buffalo, VCS şampiyonu olmayı başardı.

EVOS geçtiğimiz sene VCS şampiyonu olmuştu. PVB ise 2018 yılında kurulmuş bir takım. Daha önce Young Generation kadrosundan 3 oyuncuyla anlaşan ekip bu mevsim fırtına estirdi diyebiliriz. Normal sezonu ilk sırada bitiren PVB playofflara direkt olarak finalden başlamıştı. Yarı finalde Sky Gaming’i eleyen son şampiyon EVOS finale çıkan ikinci takım oldu. PVB ligdeki dominantlığını finalde de gösterdi ve seriden 3-1 galip ayrıldı. Phong Vu Buffalo bu sene 1907 Fenerbahçe ile birlikte MSI’da ön eleme oynayacak.

Seride ilk maçı EVOS kazandı. Alt koridor ve ormanda baskılı bir oyun oynayan ekipte Lucian ve Thresh öne çıktı. Ormanda ise Yijin gayet iyi bir oyun oynadı. Geri kalan mücadeleleri ise Phong Vu Buffalo kazanmayı başardı. İlk maçtaki mağlubiyete rağmen mental olarak kendini iyi toparlayan ekip gayet iyi bir seri geçirdi. İlk iki maçta alt koridorların etkisini gördük. Meliodas alt koridorda çok baskılı bir oyun oynadı ve ikinci maçta takımın galibiyet koşulu burası oldu.

Serinin geri kalan mücadelelerinde ise BigKoro ve Naul’un performansları sonuca direkt olarak etki etti. Takımın iki taşıyıcısı çok sağlam oynadılar.

Young Generation yerine lige dahil olan ekip Zeros, Meliodas, Xuhao, Naul, BigKoro ve Palette gibi oyuncuları kadrosunda bulunduruyor. İki ormancıya sahip olan takım genelde tercihini Meliodas’tan yana kullanıyor. Bakalım Vietnam temsilcisi MSI’da nasıl bir performans sergileyecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir