League of Legends

Peanut, Pray ve Gorilla, Kingzone DragonX’ten ayrılıyor

Transfer sezonunun başlamasına çok kısa bir süre kala dünyanın en rekabetçi ligi olarak gösterilen LCK’den haberler gelmeye başlıyor. Inven Global’e göre KZ’nin yıldız oyuncuları Peanut, Pray ve Gorilla ekipten ayrılıyor. 

Yeni sezonda oldukça basit bir planla yola çıkan Kingzone DragonX, habere göre orta koridor oyuncusu BDD’nin etrafında bir kadro kurmayı hedefliyor. Şu anda takımda kalması kesin olan tek oyuncu Cuzz. Oyuncunun 2019 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Eğer bir takas ile takımdan ayrılmazsa Cuzz’ı önümüzdeki yıl da KZ forması altında izleyeceğiz.

Mali açıdan problemler yaşayan organizasyon, geçtiğimiz yılı harika bir şekilde geçiren orta koridor oyuncusu BDD’yi takımda tutmak için diğer organizasyonlarla mücadele etmek zorunda kalacak. Bununla birlikte 2018 Yaz Mevsimi’nde istenileni veremeyen Peanut, Pray ve Gorilla’nın ekipten ayrılacağı konuşuyor. Hali hazırda yüksek maaş alan oyuncular organizasyonu zor duruma sokarken, daha düşük bir bütçe ile BDD’nin etrafında oluşturulacak bir kadro ekibe ulaşmak istediği hedef için iyi bir başlangıç olacaktır.

2018 yılında performansı düşmesine rağmen hala dünyanın en iyi alt koridor ikililerinden biri olarak gösterilen Pray ve Gorilla’nın yurt dışından gelebilecek teklifleri değerlendirme ihtimali de yüksek. Özellikle Pray, daha önce NA LCS’te oynama istediğini dile getirmişti. Peanut gibi yetenekli bir ormancının da LCK’de takım bulmakta zorlanmayacağını söyleyelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir