League of Legends

PBE 8.7 yaması | 27 Mart güncellemesi

Büyük değişikliklerin beklendiği 8.7 yamasının testleri PBE sunucusunda devam ediyor. 27 Mart’ta gelen güncelleme ile birçok şampiyon ve eşya dengelendi.

Şampiyon değişikliklerine geçmeden önce birkaç durumdan bahsetmekte yarar var. Öncelikle güncellenen Irelia’nın testlerinin sunucuda yapılmaya devam edildiğini söyleyelim. Bu anlamda Irelia temalı bir giriş animasyonu da PBE’ye eklenmiş durumda. Ayrıca çok güçlü olduğu düşünülen şampiyonun W’sunun yetenek gücü oranı bir miktar düşürüldü.

Şampiyonlar

Elise‘in örümcek formundayken rakibi ısırmaya yarayan Q yeteneğinin hasarı bir miktar artırıldı. Ayrıca Koza’nın bekleme süresi de erken seviyelerde ciddi şekilde düşürüldü. Bu değişikliklerin şampiyonu yeniden metaya sokabileceğini söyleyebiliriz. Gragas’a da önemli değişiklik gelmiş durumda. Ayrıntılı bilgiye konuyla ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ivern‘ün W yeteneğinin menzili 1100’den 1000’e düşürülürken, Karthus‘un Q’sunun hasarı artırıldı. Üst koridorda zaman zaman tercih edildiğini gördüğümüz Malphite‘a da ciddi bir güçlendirme geldi. Seviye başına kazandığı AD miktarı artırılan şampiyonun E yeteneğinin AP oranı %20’den %60’a yükseltildi. Ayrıca ultinin de bekleme süresi ileriki seviyelerde düşürüldü.

Nocturne‘ün Q yeteneği kullanmasıyla kazandığı saldırı gücü miktarı ve Zed‘in Q yeteneğini hasarı yükseltildi.

Gelelim dengelemelerden en fazla yarayı alan iki şampiyona. Bir süredir sürekli şekilde seçilip yasaklandığını gördüğümüz Swain‘in Q hasarı düşürüldü. Asıl darbe ise Shaco‘ya geldi. Şampiyonun Q yeteneği kullanımı ile kazandığı ekstra saldırı gücü oranı %70’ten %30’a düşürüldü.

Eşyalar

Ninja Tabisi: Sağladığı zırh miktarı 30’dan 20’ye düşürüldü.

Yadigar Kalkan: On saniyede bir kazandırdığı altın miktarı 2’den 1’e düşürüldü.

Targon’un Heybeti: On saniyede bir kazandırdığı altın miktarı 4’ten 1’e düşürüldü.

Son olarak artık kırmızı güçlendirmenin kulelere gerçek hasar verilmesini sağlamayacağını da belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir