League of Legends

Paris Saint-Germain Team Huma’yı satın aldı

Fransız futbol devi Paris Saint-Germain geçtiğimiz mevsim EU CS’de mücadele eden ve takım sahibi Behdad Jaafarian’ın men cezası aldığı için satmak zorunda olduğu Team Huma’yı satın aldı. PSG böylelikle Avrupa’dan LoL dünyasına adım atan ikinci büyük takım oldu.

League of Legends sahnesi futbol kulüplerinin katılımı ile büyümeye devam ediyor. Ülkemizden üç büyüklerin de adım attığı sahneye Valencia, Schalke 04, Manchester City gibi büyük takımlar da giriş yapmıştı. Son olarak eSpor branşı açacağı konuşulan PSG de Team Huma’yı satın alarak LoL dünyasına adım attı. Takım önümüzdeki mevsim EU CS’de mücadele edecek.

Temsilcimiz Holyphoenix’in de formasını giydiği Team Huma ise böylelikle satılmış oldu. Oyuncularına gereken parayı ödemediği ve yönetimsel olarak birçok skandalın yaşandığı takımın bu problemleri geçtiğimiz mevsim birçok büyük eSpor haber sitesi tarafından yazılmış ve Riot Games tüm bunlara rağmen herhangi bir yaptırım uygulamamıştı. 2016 Yaz Mevsimi sonunda bir kez daha soruşturmayı açan şirket, Team Huma sahibi Behdad Jaafarian’ı Riot Games turnuvalarından men etmiş ve takımı satmaya mecbur bırakmıştı.

ESPN’in haberine göre takımın EU CS’deki yeri 70.000 dolara satıldı. PSG’nin LCS takımlarından birini satın alıp direkt olarak mücadeleye girmemesi, bir alt ligden başlayarak hem kendi markasını oluşturması hem de takımını sıfırdan yaratması LoL dünyasında oldukça olumlu karşılandı.

EU CS 2017 Bahar Mevsimi ise oldukça keyifli karşılaşmalara sahne olacağa benziyor. Geçtiğimiz mevsim EU LCS’ten düşen Schalke 04 ile PSG karşılaşmasını da izleme şansına sahip olacağız. PSG’nin kadrosu hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir