League of Legends

Paris Saint-Germain, Pilot ve Blanc’ı transfer etti

Espor sahnesine adım atan köklü Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain, geçtiğimiz mevsim LCK takımlarından Jin Air Green Wings’te forma giyen Blanc ve Pilot’ı transfer etti. ESPN’in haberine göre PSG’nin aradığı tecrübeli Koreli ikili 2017 EU CS’de PSG forması giyecek.

Kasım ayında Jin Air’den ayrılan ikiliye teklif götüren takım, iki tecrübeli oyuncunun etrafına çaylak oyuncularla iyi bir kadro kurmak istiyor. Kısa zaman önce oynanan Kespa Cup’ta Jin Air ile karşılaşmalara çıkmayan oyunculardan Blanc, uzun bir süredir takımın ilk beşine giremiyordu. Kuzan ile karşılaşmalara çıkan Jin Air’de öte yandan Pilot 2016 sezonunun tamamında forma şansı bulmayı başarmıştı. Pilot, geçtiğimiz mevsim 4.4 KDA ortalama tutturarak bu istatistikte LCK nişancıları arasında dördüncü sırada bulunuyor.

Sezon boyunca oynamasına ve nispeten iyi bir KDA ortalama tutturmasına rağmen ikili arasında daha kötü olan oyuncunun Pilot olduğunu söyleyebiliriz. Nişancılarıyla güçlü LCK’de kendisini gösteremeyen Pilot’ın EU CS’deki performansı oldukça önemli. Bununla beraber, Blanc’ın çok daha iyi bir oyuncu olduğunu belirtelim. Kuzan’a üst koridoru kaptırmasına rağmen oynadığı maçlarda yeteneğini gösteren ve gelişime açık olan oyuncunun PSG yönetimi altında daha büyük bir yıldıza dönüşme ihtimali bulunuyor.

Futbol kulüplerinin League of Legends arenasına girdiği günlerde PSG’nin nasıl bir yönetim şekli benimseyeceği, hangi oyuncuları transfer edeceği ve en önemlisi önümüzdeki mevsim LCS’e yükselip yükselemeyeceği büyük bir merak konusu. Team Huma’nın EU CS’deki yerini satın alan takım, Fnatic’ten ayrılarak emekliliğini açıklayan YellowStar’ı takım menajerliği konumuna getirmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir