League of Legends

Paris Saint-Germain’in bu mevsim de LCS hayalleri suya düştü

2017 Yaz Mevsimi’nde EU CS’de mücadele eden Paris Saint-Germain, bu hafta oynadığı iki maçı da kaybettiğinden dolayı mevsim finallerine kalma şansını elinden kaybetti. Ekip, önümüzdeki mevsim EU CS’de oynayabilmek için Battlegrounds oynayacak.

Fransız futbolunun dev ismi Paris Saint-Germain geçtiğimiz yıl espor sahnesine adım atacağını açıklamış ve menajer rolüne de efsanevi Fnatic destek oyuncusu Yellowstar’ı transfer etmişti. Geçtiğimiz yıl kurulan League of Legends takımı birçok otorite tarafından eleştirilse de mevsim boyunca takım iyi işler çıkarmış, fakat playofflara kalma mücadelesinde Fnatic Academy’ye yenilmişti. Bu mevsim kadrosunda iki değişiklik yapan ekip ilk olarak nişancı rolüne ülkemizde Beşiktaş ve SuperMassive gibi takımlarda oynamış Nardeus’u transfer etti. Ardından geçtiğimiz mevsim bir süreliğine Galatasaray’ın destek rolündeki Noxiak’ı kadrosuna katan PSG, kısa bir süre önce de FNCA’nın desteği Klaj ile anlaşmış ve Noxiak ile yollarını ayırmıştı.

2017 Yaz Mevsimi’nin bitişine bir hafta kala, Paris Saint-Germain’in şu an galibiyeti bulunmuyor. Geçtiğimiz hafta RB’ye yenilen takım, bu hafta ise S04’e yenildi. Son hafta karşılaşmalarında Wind and Rain ile oynayacak olan PSG, bu maçı kazansa dahi EU CS’deki slotunu kaybetmiş bulunuyor. Eğer kulüp esporda kalmaya devam edip League of Legends’taki ısrarını sürdürürse, 2018 Bahar Mevsimi öncesi Battlegrounds’tan tıpkı bu yıl RB’nin yaptığı gibi çıkıp EU CS yerini kazanması gerekecek. EU CS’de normal mevsim 16 Temmuz tarihinde tamamlanıyor. Playoffların ise tarihi henüz belli değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir