League of Legends

Panathinaikos espor sahnesine adım atıyor

ligraficamx.blogspot.com.tr

Hızlı bir şekilde büyüyen espor sahnesine futbol ve NBA kulüplerinin ilgisi günden güne artıyor. Son olarak Yunanistan’ın en eski spor kulüplerinden birisi olan Panathinaikos, espor sahnesine adım attığını resmi sitesinden duyurdu.

Spor kulüplerinin espora girişi sahnenin bilinirliğini büyük oranda arttırırken, bu adımı atanların köklü kulüpler olması da büyük bir fayda sağlıyor. Hatırlayacağınız üzere bu trendi ülkemizde ilk olarak Beşiktaş başlatmış, League of Legends takımı kurarak büyük bir başarı yakalamıştı. Ardından Avrupa kulüplerinden Schalke 04, EU LCS’te Elements’in yerini almış ve büyük bir ligde spor kulübü olarak mücadele eden ilk takım olmuştu. S04 şu anda EU CS’de mücadele etmesine rağmen futbol kulüplerinin espora ilgisi bitmedi. Paris Saint-Germain büyük bir yatırım ile espor departmanı açarken Yellowstar’ı menajer olarak atadı. Ayrıca geçen hafta yaptığımız haberlerde de Dinamo Kiev’in CS:GO ve Dota 2 takımları satın alacağını yazmıştık. Avrupa’da öncü olarak futbol kulüpleri sahneye adım atarken, Amerika’da ise NBA takımları ve eski oyuncuları bu alanda başı çekiyor. Rick Fox’un takımı Echo Fox şu anda NA LCS’te mücadele ederken, Philadelphia 76ers Apex ve Dignitas’ı satın alarak ligde mücadele etme imkanı buldu.

Son olarak ise Yunanistan’ın en köklü kulüplerinden birisi olan Panathinaikos, espor sahnesine adım atacağını resmi bir duyuru ile açıkladı. Takım, League of Legends, Starcraft, Dota2, Counter-Strike, FIFA ve NBA2K alanlarında mücadele edecek ekipler kurmak istiyor. Özellikle basketbol takımı ile Avrupa’da tanınan kulüp, son 10 yılda birçok Euroleague şampiyonluğu yaşadı. Espor sahnesine giriş yapan kulüplerden birisi olan Panathinaikos’un şu an için herhangi bir oyuncuyu transfer etmediği belirtiliyor. Akla ilk gelen isim ise elbette Forg1ven. League of Legends sahnesinin asi çocuğu Forg1ven’ın Panathinaikos ile bir ilişkisi olmadığını belirtmesine rağmen, League of Legends takımı ile ismi geçmeye başladı bile.

Yunanistan ise espor sahnesine çok uzak değil. Son yıllarda sayısı çılgın bir şekilde artan yerel liglerden Yunanistan’da da düzenlenmiş, özellikle League of Legends sahnesinde takımlar aktif olarak mücadele etme imkanı bulmuştu. Resmi bir League of Legends ligi bulunmayan ülkede Panathinaikos’un sahneye adım atması da ülkedeki resmi espor ortamını hareketlendirecektir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir