League of Legends

Origen koç pozisyonuna LeDuck’ı geri getirdi

EU LCS’te son zamanlarda istikrarsız bir performans ortaya koyan ve ligden düşmekten son anda kurtulan Origen, takımın koçu olarak LeDuck’ı geri getirdi. Takımın resmi sitesinden yapılan açıklama koç ile ilgili önceden yaşanan problemleri de içerirken, Origen’in önümüzdeki mevsimde nasıl hareket edeceğine dair ipuçlarını da barındırdı.

xPeke’nin takımı olarak bildiğimiz Origen sonunda takımın başına ciddi bir koç transfer etti. 2015 Bahar Mevsimi’nde kurulan ve o mevsim EU CS’de performans gösteren OG, ligi domine etmiş ve EU LCS’e çıkmaya hak kazanmıştı. 2015 Yaz Mevsimi’nde harika bir performans sergileyen ve finalde FNC’ye 3-2 yenilmesine rağmen yeni kurulmuş bir takım olarak büyük bir başarı ortaya koyan takım, 2015 Dünya Şampiyonası’na da katılmıştı. Burada sürpriz bir şekilde rakiplerini eleyen takım Yarı Final’e kadar yükselmiş ve SKT’ye elenmişti.

LeDuck ile 2015 Yaz Mevsimi’nde çalışan Origen, kurulduğundan bu yana en iyi mevsimini bu koç zamanında geçirdi. Koçun da yardımı ile bir oyun planını uygulayan ve buna sadık kalan oyuncular, bu mevsim sonunda LeDuck’ın otoritesine saygı göstermemiş ve koçu takımdan göndermişti. Başlarında bir koç olmadan daha iyi performans göstereceğine inanan Origen takımı oyuncuları, 2016 sezonunda büyük bir hayal kırıklığına uğrayarak dersini almış gözüküyor. LeDuck’ı geri getiren takım, açıklamasında geçmişte yaptığı hataları da kabul etti ve durumun değişeceğinin sinyallerini verdi.

Şu an için kadrosunda alt koridor ikilisi belirsiz olan takımın 2017 sezonuna büyük bir kadro değişikliği ile çıkacağı dedikoduları yapılıyor. Orta koridora Dark Passage’da da oynayan ve TBF 2016’da şampiyonluk yaşayan Caps’i getireceği konuşulan takımın nişancı pozisyonu için ise geçtiğimiz mevsim takım ile maçlara çıkan Toaster’ın adı geçiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir