League of Legends

Origen’in 2017 kadrosu belli oldu

flickr.com/lolesports

EU LCS’in başarılı ekiplerinden Origen’in 2017 Bahar Mevsimi’nde takımda mücadele edecek kadrosu belli oldu. İspanyol espor şovu Esportmaníacos’ta takımın kadrosu duyurulurken, iki Koreli transferi olacağı dedikoduları da böylelikle doğrulandı. 

2015 yılının başında kurulan Origen, bir mevsim EU CS’de oynadıktan sonra LCS’e yükselmiş ve burada 2015 Yaz Mevsimi’ni ikinci olarak bitirerek Worlds 2015’e katılma hakkı kazanmıştı. Turnuvada yarı finale kadar yükselerek Avrupa’nın gururlarından birisi olan takım, 2016 yılını kabus gibi geçirdi desek yanılmış olmayız. G2’nin hükümdarlığı altında yok olan Origen, 2016 Yaz Mevsimi’nde ise ligden düşme tehlikesi atlatmış, fakat EU LCS’e tutunmayı başarmıştı.

League of Legends seyircilerinin en çok merak ettiği şeylerden biri, takımın 2017 Bahar Mevsimi için kuracağı kadroydu. Takım kurulduğundan beri xPeke ile beraber olan Soaz ve Amazing diğer bir Avrupa devi Fnatic’e transfer olurken, PowerofEvil’in Misfits’e gittiğini görmüştük. Ortalama bir kadro kurmak istemediğini söyleyen xPeke, iki adet Koreli oyuncuyu da kadroya ekleyerek iddiasını büyütmek istiyor.

Origen’in 2017 kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Max ‘Satorius‘ Günther
  • Orman: Kim ‘Wisdom‘ Tae-Wan
  • Orta koridor: Sun ‘Mickey‘ Yong-min
  • Nişancı: Erik ‘Tabzz‘ van Helvert
  • Destek: Aleksi ‘Hivva‘ Kaikkonen

Kadroya baktığımızda xPeke’nin hem veteran hem de genç oyuncuları bir araya getirmeye çalıştığını görüyoruz. Daha önce ülkemiz ekiplerinden Crew forması da giyen ve EU CS sahnesinin en yetenekli üst koridor oyuncularından birisi olarak gösterilen Satorius ilk göze çarpan isim olurken, takımın orman rolü ise geçtiğimiz mevsim Giants’ta forma giyen Wisdom’a emanet. Alt koridor ikilisinin nispeten soru işareti yarattığını belirtmek gerekiyor. Tabbz’den beklentiler büyük olmasına rağmen bir türlü o istenilen performansı ortaya koyamayan oyuncunun Hivva ile nasıl bir ikili olacağı, takımın başarısı açısından büyük bir önem teşkil ediyor. Öte yandan Origen’in en büyük transferi ise Mickey olarak gösteriliyor. Hem LPL’de hem de LCK’de forma giyen oyuncu, son olarak Afreeca Freecs’te oynamıştı. Genç olmasından ötürü LCK’deki en önemli orta koridor yeteneklerinden birisi olarak gösterilen Mickey, doğru bir şekilde yönlendirildiği takdirde EU LCS’in en başarılı orta koridor oyuncusu olabilir.

Güncelleme: Origen’e transfer olduğu söylenen Mickey, Facebook üzerinden bir açıklama yaparak takım ile bir ilişkisinin olmadığını söyledi. Takımın orta koridor rolüne Misfits’ten ayrılan Selfie’nin gelmesi bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir