League of Legends

Origen, 10 ay sonra ilk defa seri kazandı

flickr.com/lolesports

EU CS’te mücadele eden Origen, on aylık galibiyet hasretine son verdi. Paris Saint-Germain ile karşı karşıya gelen ekip, rakibini yenmesiyle uzun bir aranın ardından seri kazandı.

Takımın küme düşüşünün ardından yeni yapılanmaya giden Origen, kadrosunu bütünüyle temizleyerek EU CS ekiplerinden Wind And Rain’in kadrosunun tamamen transfer etmişti. Girilen bu yeni yapılanma sürecinin meyvesi ise PSG karşısında alınan galibiyetle tescillenmiş oldu. Henüz ilk haftası oynanan EU CS’te, aldığı galibiyet neticesinde üç puana ulaşan Origen, gelecek sezon EU LCS’e çıkması muhtemel takımlar arasında gösteriliyor.

Geçtiğimiz sezon Avrupa LCS’te kabus gibi bir dönem geçirip oynadığı on üç maçın tamamını kaybeden Origen, Yükselme maçlarında Giants karşısında da tutunamamış ve aldığı yenilgiyle EU CS’e düşmüştü. 2014’te xPeke tarafından kurulan takımın bu kötü gidişatında takım içi disiplinsizlikler ve huzursuzluklar sebep gösterilirken takımın üst yönetiminden birçok isim takımın kötü idare edildiği gerekçesiyle takımdan ayrılmıştı. Fakat OG’nin harika bir geçmişi bulunduğundan da bahsetmek gerekiyor. Kuruldukları mevsim EU CS’de şampiyon olan takım, o yıl Worlds’e katılmış ve Yarı Final’e kadar yükselmişti. xPeke’nin kadrodan ayrılışı Origen’in dengesini ciddi anlamda bozarken, Zven-Mithy ikilisinin ayrılışı ise takımı tamamıyla dağıttı. Sürekli oyuncu değiştiren ve ligin hep alt sıralarında kalan OG, hayranlarını kayal kırıklığına uğratarak geçtiğimiz mevsim ligden düşmüştü. Yeni transfer ettikleri Wind and Rain kadrosu ise mükemmel bir uyum yakalayarak EU CS’de mücadele etme hakkı elde etmişti. OG’nin tam ihtiyacı olan şey de bu. Ekibin performansını sürdürüp sürdüremeyeceğini hep beraber izleyeceğiz.

2 Yorum

2 Comments

 1. Cem

  21 Haziran 2017 at 15:50

  xPeke nin ayrılışı derken? Origen in kurucusu ve sahibi xPeke değil mi?

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   22 Haziran 2017 at 12:52

   xPeke’nin “kadrodan” ayrılışı olacak orası hocam. Eksik kalmış kelime, ekledim. Sanırım kafa karışıklığını da giderecektir. :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir