League of Legends

Nocturne ve Olaf büyük bir güçlendirme alıyor

Uzun bir süredir sadece profesyonel arenadan değil tekli dereceli karşılaşmalardan da uzak kalan Nocturne ve Olaf, 8.5 yamasında önemli bir iyileştirme alacak. 

Hali hazırda orman metasının fazlasıyla sıkıcı olduğunu ve işlevsel şampiyonlar tarafından işgal edildiğini söylemek gerekiyor. Hemen hemen her karşılaşmada Sejuani, Zac ve Jarvan IV izliyoruz. Bunun elbette birçok sebebi bulunuyor. Öte yandan Nocturne ise en iyi olduğu zamanlarda dahi ormanda çok az tercih edilen bir şampiyondu. Son olarak Worlds 2017’de Gigabyte Marins tarafından tercih edilen şampiyon önümüzdeki yama bir iyileştirme alıyor. PBE güncellemesine göre Nocturne’ün pasifi güçleniyor. Bekleme süresinden çıktıktan sonra şampiyonun çift vuruş yapmasını sağlayan pasif, şampiyon hasar verdikçe bekleme süresinde bir saniye azalma yaşıyordu. Bu süre artık iki saniyeye çıktı. Yani 10 saniye olan Umbra Bıçakları’nın bekleme süresi çok daha kısa bir sürede dolacak. Bu yetenek aynı zamanda Nocturne’ü iyileştiriyordu da. Bu iyileştirme miktarı da ciddi anlamda arttırıldı.

Olaf değişiklikleri ise çok daha önemli. Şampiyonun bu güncellemeyle metaya gir ihtimalinin yüksek olduğunu da söylemek gerekiyor. Olaf’ın E yeteneğinin AD oranı %10 arttırılırken, R yeteneğinin verdiği saldırı gücü miktarı 40/70/100’den 15/20/25 + (30% of toplam AD)’ye yükseldi. Koridor aşamasında zorluk çeken şampiyon bu güçlendirmelerle ormanda da kendisine yer bulabilir.

Nocturne iyileştirmesinin şampiyonun orman temizleme hızını olumlu bir şekilde değiştireceğine ise hiç şüphe yok. Tamamıyla kartopu olmaya odaklı bir şampiyon olan Nocturne daha hızlı orman kampı temizleyerek koridorlarına daha fazla zaman ayırabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir