League of Legends

Nişancı kabiliyetlerine dengeleme geliyor

http://fdasuarez.deviantart.com/

Oldukça problemli bir konumda olan ve tanklarım hüküm sürdüğü Vadi’de birçok problemi bulunan nişancıların kullandığı Kumandanın Kan Hırsı ve Savaş Şevki kabiliyetlerine dengeleme geliyor. Riot Games geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, nişancı kabiliyetlerinin 7.4 yamasında dengeleneceğini belirttiLeague of Legends camiasında son zamanlardaki etkisizliğinden dolayı bir “meme” haline gelen nişancılar, önümüzdeki yamadan itibaren daha fazla ilgi görmeye başlayacak. Şampiyonların sıklıkla kullandığı Kumandanın Kan Hırsı ve Savaş Şevki Anahtar Kabiliyetleri, Meddler’in açıklamasına göre ufak bir dengeleme alacak.

Sezon 6’nın başlangıcında oyunculara tanıtılan Anahtar Kabiliyetler, oyunun çeşitlilik bakımından daha zengin olmasına yol açmış ve birçok oyuncu tarafından beğenilmişti. Fakat her yeni şeyde olduğu gibi bu kabiliyetlerde de OP olanlar zaman içerisinde nerf yedi. Örneğin profesyonel sahnede bir dönem nişancılar dahil tüm şampiyonların kullandığı Yıldırımların Efendisi’nin Hükmü, zamanla aldığı nerfler sayesinde daha dengeli bir hal aldı. Şu anda en problemli sınıf olarak gösterilen nişancıların ise bu konuda çok fazla tercihi bulunmuyor.

7.3 yamasının oynandığı League of Legends’ta nişancı oyuncuları hemen hemen her oyunda Kumandanın Kan Hırsı kabiliyeti ile oyuna girmek zorunda. Koridor aşamasının oldukça önemli olduğu metada sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi adına can çalma özelliğinden dolayı tercih edilen Kumandanın Kan Hırsı, alacağı nerf ile daha dengeli hale getirilmeye çalışılacak. Tam tersi şekilde bir dönem üst koridor oyuncularının dahi tercih ettiği ve tüm nişancıların kesin olarak kullandığı Savaş Şevki ise önümüzdeki yamada bir iyileştirme alacak.

Hatırlanacağı üzere Savaş Şevki’nin yük sayısına getirilen güncellemeden sonra kabiliyetin popülerliği azalmıştı. Riot Games, getireceği güncelleme ile beraber nişancıların seçeneklerini arttırmak ve oyun ortası safhasında nişancıların azalan etkisini güçlendirmek istiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir