League of Legends

Neymar, League of Legends takımı satın almak istiyor

fcbarcelona.com

Barcelona’nın dünyaca ünlü futbol yıldızı Neymar, ESPN’in haberine göre League of Legends sahnesine yatırım yapmak istiyor. Biliğiniz üzere bir başka Brezilyalı futbol efsanesi Ronaldo, CBLoL takımlarından CNB e-Sports Club’a yatırım yapmıştı

Espor sahnesine yapılan yatırımların önü arkası kesilmiyor. Avrupa’da büyük futbol kulüplerinin espor organizasyonları ile iş birliği yaptığına şahit olmuştuk. Amerika’da ise bu iş birlikleri daha çok NBA takımları ile gerçekleştiriliyor. Büyük geleneksel spor organizasyonları ya espor takımlarını satın alıyor, ya da partnerlik gerçekleştiriyor. Son zamanlarda bu tür gelişmelerin sayısında ciddi bir artış da gözlemliyoruz. Brezilya futbolunun efsanevi isimlerinden olan Ronaldo, geçtiğimiz haftalarda CBLoL ekiplerinden CNB’ye yatırım yapmıştı. Son olarak espor tarihinin en köklü organizasyonlarından Fnatic de FIFA takımı için AS Roma ile iş birliği anlaşmasına vardı.

Tüm bunlar gerçekleşirken bir başka Brezilyalı oyuncu Neymar’ın da League of Legends takımı satın almak istediği konuşuluyor. Barcelonalı yıldızın daha önce Brezilyalı kadroya sahip olan SK Gaming CS:GO takımı ile antrenman yaptığını görmüştük. Gillette’in de espor sahnesine girmesi ile xPeke’ye hoşgeldin tweet’i atan oyuncunun Origen’e yatırım yapma ihtimali bulunuyor. Hali hazırda espor ile yakından ilgilenen Neymar’ın Ronaldo’nun ayak izlerini takip edip etmeyeceği ise henüz belirsiz. Öte yandan SK Gaming ile bir yakınlığı bulunan Neymar’ın CS:GO takımı olan bir organizasyona yatırım yapma ihtimali genel olarak daha mantıklı bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir