Haber

NA Challenger Serisi’nde istenmeyen olaylar!

League of Legends Kuzey Amerika Challenger serisinde bu hafta herkesi şaşırtan bir gelişme yaşandı. LCS liginin 2 güçlü takımı TSM ve CLG’nin alt takımlarının da mücadele ettiği ligde sezonunun sonuna doğru gelinirken, TSM Darkness takımından bir oyuncunun CLG Black ile yaptıkları antrenman görüntülerini başka bir takıma sızdırdığı ortaya çıktı.

NA Challenger serisinde istedikleri performansı gösteremeyen ve son iki sırada bulunan TSM Darkness ve CLG Black ekipleri, koçlarınında çok yakın arkadaş olmaları sayesinde beraber scrim atmaya karar verdiklerinin ardından TSM takımının nişancısı ‘T3AZER’  karşılaşma görüntülerini ve CLG takımının taktiklerini, yine challanger serisinde oynayan ve iddaalı bir konumda olan Team Fusion takımına sızdırdığı iddiası geçen hafta gündeme bomba gibi düştü.

Olayın duyulmasından sonra işin iç yüzünü araştıran TSM ekibi gerekli açıklamayı sonunda yaptı. Yapılan açıklamaya göre TSM Darkness takımının dağıtıldıgını, tüm oyuncularla ilişkilerinin kesildiğini ve yeni sezonda yeni bir kadro kurulacağı bildirildi. Ayrıca CLG takımı koçu HotshotGG’den ve CLG organizasyonundan özür dileyen TSM koçu Reginald, böyle bir olay yaşandığı için üzgün olduklarını belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir