League of Legends

Mustafa Sandal espora yatırım yapmaya hazırlanıyor

Türk pop müziğinin efsanelerinden Mustafa Sandal, Instagram hesabından yaptığı bir duyuru ile espora adım attığını açıkladı. Yıldız sanatçının sıfırdan oluşturulacak bir organizasyona yatırım yaptığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yurt dışında ünlülerin espor dünyasına yatırım yapması fazlasıyla popüler olsa da ülkemizde henüz böyle bir girişime rastlamamıştık. Spor kulüplerinin yanı sıra ünlü futbol simaları sektöre ciddi yatırımlar yaparken ülkemizde ise sadece üç büyüklerin böyle bir girişimde bulunduğunu gördük. Türk espor sektöründe iş adamı olarak birçok yatırımcı bulunsa da ünlü olarak ilk isim Mustafa Sandal olacak.

Batuhan Özkan ve Kerem Tarhan ile sosyal medya hesabında bir fotoğraf paylaşan Mustafa Sandal, “Espor dünyasında fark yaratmak için geliyoruz.” ifadesini kullandı. Yeni bir takım kurmayı planlayan Batuhan Özkan’ın ise bu takım ile önce Battlegrounds’ta, ardından da Yükselme Ligi’nde mücadele etme planı bulunuyor.

Ülkemizdeki esporun gelişmesi adına bu tür yatırımların oldukça önemli olduğundan da bahsetmek gerekiyor. Finansal açıdan bir farklılık olmasa dahi tanınırlık ve bilinirlik açısından ünlü isimlerin sahneye dahil olması profesyonel sahnenin de daha hızlı gelişmesine imkan tanıyacaktır. Yeni kurulacak takımın nasıl bir kadro ile oluşturulacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir