League of Legends

Murmel, emekli olduğunu açıkladı

Riot Games

Son olarak 1907 Fenerbahçe’yle Akademi Ligi şampiyonu olan Murmel, emeklilik kararı aldığını açıkladı.

Kariyeri kısmen yeni olan Murmel son olarak ülkemizde forma giydi. Alman pasaportlu nişancı 1907 Fenerbahçe Akademi’yle şampiyon olmayı başardı. Anlaşılan, mevsim sonu takım aradığını duyuran isim istediği teklifi alamadı. Alman oyuncu aynı zamanda eski isteğinin olmadığını belirtti. Bunun üstüne profesyonel oyunculuk kariyerini noktalayan nişancı ders çalışacağını duyurdu.

Murmel, ilk profesyonel turnuvasına Veni Esports’la çıktı. Ardından Millenium forması giyen nişancı oradan Euronics Gaming’e transfer oldu. Almanya Ligi’ne yarı finalde veda eden nişancının sıradaki durağı Gentside oldu. Takımla birkaç turnuvaya çıkan Murmel kendini ispatladığı Ad Hoc Gaming’e katıldı. Ad Hoc Gaming’de 5 ay bulunan nişancı Almanya Ligi’nde normal sezonu lider tamamlasa da playoff finalinde Euronics Gaming’e kaybetti. Ardından 1907 Fenerbahçe’ye transfer olan Alman pasaportlu oyuncu Akademi Ligi’nde şampiyon olmayı başardı.

Only35’in sözlerine göre Murmel oyun bilgisi çok yüksek bir oyuncu. Akademi takımındaki oyunculara oyun içinde birçok bilgi veren isim oyuncuların gelişiminde büyük bir rol oynadı. Nişancı yaptığı açıklamada eskisi kadar istekli ve mücadeleci olmadığını düşündüğünü belirtti. Ders çalışıp akademik kariyerine odaklanmak isteyen oyuncu tekli dereceli oynamaya devam edeceğinin altını çizdi.

1907 Fenerbahçe, nişancı pozisyonunda Hades ve Luger’i kullanacağını duyurmuştu. Bu oyunculardan biri akademi takımında yer alacak. Bakalım 1907 Fenerbahçe geçtiğimiz sezonki dominant oyununu gelecek mevsim de sürdürebilecek mi?

1 Yorum

1 Yorum

  1. .

    22 Mayıs 2019 at 17:02

    Akademiye bile dışardan oyuncu getiriyoruz saçmalığa bak

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir