League of Legends

MSI ön elemeleri öncesi kura torbaları belli oldu

Riot Games

Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin de katılacağı MSI ön elemeleri kurasına 1. ve 2. torbadan katılacak bölgeler belirlendi.

Her sezon olduğu gibi bu sene de MSI öncesi ön eleme oynanacak. Turnuva formatında geçtiğimiz senelere kıyasla birkaç değişiklik var. Bunlardan bir tanesi Vietnam temsilcisinin ön elemelere gruplardan başlıyor olması. Bununla birlikte gruplardan çıkacak takımlardan bir tanesi ön eleme finalinde geçtiğimiz sene olduğu gibi Vietnam temsilcisi yerine NA LCS temsilcisiyle mücadele edecek. Diğeri ise Tayvan temsilcisi ile karşı karşıya gelecek. Bunun için temsilcimizi en çok etkileyen değişim diyebiliriz.

Yapılan açıklamaya göre MSI ön elemesi iki grup ve 1 finalden oluşacak. Her iki grupta da 1. torbadan iki takım ve 2. torbadan iki takım yer alacak. Buna göre temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin grubunda 1. torbadan VCS, LCL veya LST temsilcisi ve 2. torbadan iki takım yer alacak. Bu sene yapılacak MSI turnuvasının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Turnuvanın diğer katılımcıları 21 Nisan tarihi ile kesinleşecek. Lig henüz sonlanmamış 4 bölge var. Bunlar: LPL, LLA, LMS ve LST. Bu dört ligin üçünün galibi 20 Nisan tarihinde kesinleşecek. Güneydoğu Asya Ligi LST’de ise kazanan 21 Nisan tarihinde belli olacak. MSI turnuvasını başlangıç tarihinden itibaren Riot Games’in Twitch ve Youtube kanallarından takip edebileceğiz. Kura çekimi ise 23 Nisan günü yapılacak. Bakalım temsilcimizin potansiyel rakipleri kimler olacak.

1. Torba

 • VFŞL (Türkiye)
 • VCS (Vietnam)
 • LCL (Bağımsız Devletler Topluluğu)
 • LST (Güneydoğu Asya)

2. Torba

 • CBLOL (Brezilya)
 • LJL (Japonya)
 • LLA (Latin Amerika)
 • OPL (Okyanusya)
1 Yorum

1 Yorum

 1. Mehmet

  20 Nisan 2019 at 16:23

  Bütün ligleri takip ediyorum.Bence önelemedeki güç sıralaması ve takımların yıldız oyuncuları böyle
  1-PhongVu Buffalo(Top-Zeros)
  2-Detonation FocusMe(Top-Evi)
  3-Fenerbahçe(Jungle-Kirei)
  4-Vega Squadron(Mid-Nomanz)
  5-Team Mega(Mid-G4)
  6-Intz(Mid-Envy)
  7-R7(Mid-Leza)
  8-Bombers (Top-Mimic)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir