League of Legends

MSI 2019 Grup Aşaması’nda üçüncü gün tamamlandı

Mid-Season Invitational (MSI) 2019 Grup Aşaması’nın üçüncü günü tamamladı. Güne damgasını vuran karşılaşma SKT T1 ile G2’nun kıyasıya mücadelesi oldu.

G2 Wunder, ‘Pyke’ seçimiyle mücadeleye damga vurdu

Kuşkusuz günün en sansasyonel ve en etkileyici maçı SKT T1 ve G2 arasındaki maç oldu. SKT karşısında G2’ya kimse şans vermezken, EU temsilcisi, dünya şampiyonunu bozguna uğrattı. Maça damgasını vuran performans ise Wunder’ın üst koridordaki Pyke seçimi oldu.

SKT T1 ilk on dakikada, kendisinden beklenilen şekilde, oyunu domine etti. Bir süre adeta rakibine nefes aldırmadı. Lakin 2.500 altını bulan altın farkını G2 ekibi iyi kapatmayı bildi. 4-2 önde olan Kore temsilcisiyle durumu eşitleyen G2, Wunder’ın Pyke performansı ile 6-4 öne geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra, ‘hata kollayan’ SKT’ye hiçbir açık vermeyen Avrupa temsilcisi, maçı adeta kontrolu altına aldı ve maçtan galip ayrılmayı bildi. Böylelikle SKT, bir kez daha ‘hayal kırıklığı’nı hayranlarına yaşatmış oldu.

İşte Wunder’ın Pyke performansının ve G2’nun muazzam zaferinin özeti:

Invictus Gaming bildiğiniz gibi

Çin temsilcisi Invictus Gaming ise bildiğiniz gibi. Dün, SKT T1’ı 16 dakika gibi kısa bir sürede yenmeyi başararak bir rekora imza atan ekip, bugün de Phong Vũ Buffalo ve Flash Wolves karşısında aldığı galibiyet ile liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

Team Liquid ise, bugün hem Flash Wolves karşısında hem de SKT T1 karşısında kötü bir performans sergiledi ve nihayetinde günü büyük bir hüsranla kapadı.

Günün sonunda puan durumu ise şöyleydi:

League of Legends ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir