League of Legends

MSI 2017’de dördüncü gün karşılaşmaları tamamlandı

flickr.com/lolesports

Heyecanlı anların yaşandığı ve SKT’nin turnuvadaki ilk mağlubiyetiyle tanıştığı MSI 2017 dördüncü gün karşılaşmaları tamamlandı.

Günün ilk mücadelesi Çin temsilcisi Team WE ile G2 Esports arasında oynandı. Rakibini 30 dakika süren maçta rahat bir şekilde mağlup eden WE, sıralamada EU LCS temsilicisi rakibini de yakalamayı başardı. Oyun başı Lee Sin’in etkinliği ve LeBlanc oynayan xiye’nin üstün performansıyla galibiyete ulaşmakta zorlanmayan WE, böylece kötü başladığı turnuvada gücünü rakiplerine hissettirmeye başlamış oldu. Günün ikinci maçında TSM, son zamanlarda kendisini oldukça fazla zorlayan Vietnam ekibi GAM ile kozlarını paylaştı. Ziggs ve Gragas’ı yasaklayarak rakibin oyununu bozan Kuzey Amerika temsilcisi, ilk günün de rövanşını almış oldu.

Dördüncü günde SKT ile karşılaşan Flash Wolves, turnuvada beklenenin altında bir performans göstermesine rağmen geleneği bozmadı ve SKT’yi devirmeyi başardı. Bu sonucun ardından Flash Wolves turnuvadaki üçüncü galibiyetine uzanırken, SKT MSI 2017’deki ilk yenilgisiyle tanışmış oldu. Bu maçın hemen ardından güne mağlubiyetle başlayan iki ekip GAM ve G2 Esports karşı karşıya geldi. Başa baş giden mücadeleden galip ayrılan taraf 40 dakikanın sonunda GAM oldu ve Vietnam ekibi sıralamada rakibini yakalamayı başardı.

Günün beşinci mücadelesinde TSM ile karşılaşan SKT T1, 34 dakika süren mücadelede rakibini adeta bozguna uğrattı ve galibiyete ulaşmayı başardı. Flash Wolves’a karşı beklenen performansı gösteremeyen Peanut ve Faker’ın da bu maçta yıldızlaştığını belirtelim. Dördüncü günün kapanış karşılaşması Team WE ile Flash Wolves arasında oynandı ve Çin temsilcisi rakibini güzel bir oyunla geçerek ikinci sıradaki yerini aldı. Oynanan karşılaşmaların ardından MSI 2017’de oluşan puan durumu şu şekilde:

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir