League of Legends

MSI 2016’da finale yükselen ilk takım SK Telecom T1 oldu

Riot Games’in düzenlediği en keyifli ve mücadeleli turnuvalardan birisi olan MSI 2016’da yarı finalin ilk ayağı bugün oynandı. RNG-SKT arasında gerçekleşen karşılaşmada, LCK temsilcisi bir hafta boyunca ne kadar iyi hazırlandığını kanıtladı ve RNG’yi 3-1 yenmeyi başardı. 

Grup aşamasında da karşı karşıya gelen iki takım’ın birbirlerine karşı birer galibiyeti bulunuyordu. Turnuvanın ilk yarısında oldukça kötü bir performans sergileyen ve üst üste 4 maçını kaybeden SK Telecom T1, birçok hata yapmış ve konsantrasyon problemi yaşadıklarını göstermişti. Öte yandan RNG ise ev sahibi olmanın avantajını çok iyi kullanarak grup aşamasını lider bitirdi. Sadece CLG ve SKT’ye yenilen RNG, grup aşamasında ligdeki performansından daha üstün bir şekilde oynadı.

Serinin ilk karşılaşmasında maçın yıldızı Looper’dı. Rakibi Duke’ü koridorda yenen ve skor alan oyuncu, RNG takımının ihtiyacı olan tank rolünü mükemmel bir şekilde üstlendi. Serinin ilk karşılaşmasında SKT’nin performansında bariz bir gelişme gördük. RNG yine de ilk maçta rakibinden daha iyi rotasyon yaptı ve takım savaşlarında 5v5 olana kadar SKT’nin şampiyonlarını iyi bir şekilde oyaladı. 40 dakika süren mücadele, RNG’nin üç inhibitörü de açmasıyla beraber son buldu.

Serinin ikinci karşılaşması ise sadece 23 dakika sürdü. SKT’nin bu karşılaşmada iyi oynadıklarında ne kadar az hata yaptıklarını görebildik. Kötü bir turnuva geçiren Blank Elise ile oldukça iyi bir performans sergilerken, Faker bu karşılaşmada çok daha fazla sorumluluk aldı ve Azir oyunlarıyla takımına savaşları kazandırdı. RNG ise üst koridora Ryze seçerek oldukça hatalı bir kompozisyon kurarken, orta koridordaki LB’nin ise Tutuştur yerine Işınlan alması RNG tarafından çok az kullanılabildi. Takımın oynamak istediği kompozisyon mantıklı olsa da, şampiyon seçimleri çok yanlıştı. SKT, rakibinin hatalarını kartopuna çevirmeyi bildi ve seriyi 1-1’e getirdi.

Üçüncü karşılaşmada ise SKT’nin iyi oyununu çok daha efektif bir şekilde kullandığını gördük. Sivir kompozisyonu kuran takım, hız avantajını çok iyi kullandı ve sürekli olarak istedikleri savaşlara girdi. Harita görüşünü sağlama görevini eksiksiz bir şekilde tamamlayan Wolf, Soraka ile takımının galibiyetinde kilit bir rol oynadı. Öte yandan Faker bu karşılaşmada da Fizz seçimi ile güzel bir performans sergilerken, takımın üst koridor oyuncusu Duke da Ekko ile harika oynadı. RNG tarafında ise yine kötü bir kompozisyon seçimi vardı. Çok fazla kitle kontrolü olmasına rağmen nişancı seçimini Jhin’den kullanan takım, Leona-Jhin ikilisini tam anlamıyla aktifleştiremedi. Alt koridorda Faker’ın öldürülmesinden sonra orta koridor ikinci kuleye ilerleyen RNG, ne kadar geri olduklarını hesaplayamadı ve girdikleri takım savaşını kaybetti. SKT bu zafer ile seriyi 2-1 yaptı.

Serinin son maçı ise SKT için “mükemmel oyun”du. Rakibine ejder, kule ya da skor vermeyen takım, yarı final mücadelesini tarz sahibi bir şekilde sonlandırmış oldu. SKT bu zafer ile MSI 2016’da finale yükseldi. Turnuva ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir