League of Legends

MSI 2016’da finale yükselen ikinci takım CLG oldu

Dünya Şampiyonası’ndan sonraki en büyük Riot Games turnuvası olan MSI 2016’da sona yaklaşılıyor. Yarı finalde RNG’yi geçen SKT’nin rakibi, Flash Wolves’u 3-1 yenen CLG oldu. Böylece bir CLG, Riot Games’in düzenlemiş olduğu bir turnuvada finale çıkan ilk NA takımı oldu.

MSI 2016’nın belki de en sürpriz takımı olan CLG, hayranlarını sevindirmeye devam ediyor. Harika bir grup aşaması performansı gösteren takım, yarı finalde de iyi oyununa devam etti. Turnuvanın iyi oynayan bir diğer takımı Flash Wolves ile karşılaşan CLG, rakibini 3-1 skoru ile yenerek turnuvada finale yükseldi. Serinin ilk karşılaşmasından itibaren iyi bir oyun sergileyen CLG, destek rolünde farklı seçimlere de gitti. Uzun zamandır profesyonel arenada görmediğimiz Sona’yı Aphromoo’nun ellerinde izleme şansı bulduk.

Destek rolünde farklı tercihlere gitse de, CLG’nin Ryze ile kaybetmediğini görüyoruz. Huhi’ye Azir seçtikleri ikinci maçı rotasyonlarındaki hatalardan dolayı kaybetmiş olsalar da, Huhi’nin Azir ile bireysel hatalar yaptığını da belirtmemiz gerekir. Flash Wolves’un bariz zayıflığı olarak gözüken oyun başı performansı, seride takımın başını ağrıtmasa da, kompozisyonlarını gerektiği gibi oynamayı başaramadılar. Kaybettikleri üçüncü karşılaşmada oyunun 20. dakikasına kadar altın farkını yakalamış olmalarına rağmen CLG’nin istediği gibi takım savaşı yapmasına izin veren Flash Wolves, grup aşamasında sergilemediği hataları yarı final serisinde gösterdi.

Genel olarak rakibinden daha sakin ve sistematik bir oyun sergileyen CLG, grup aşamasındaki performansından daha üstün bir oyun oynadı. Özellikle Xmithie’nin daha fazla sorumluluk alması ve Darshan’ın da ağırlığını koymasıyla beraber, takım rahat bir seri geçirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir