League of Legends

MSI 2016 4. Gün

Son iki günde SKT’nin üst üste dört mağlubiyet alarak izleyenleri şaşırttığı ve dünyanın en iyi League of Legends takımlarının yer aldığı MSI’da heyecan ve çekişme devam ediyor.

Üçüncü günde, bir önceki gün Supermassive’e kaybeden NA LCS temsilcisi CLG, sürpriz bir şekilde Kore şampiyonu SKT T1’i mağlup etmeyi başarırken, Çin temsilcisi RNG yoluna ikide ike ile devam etti. İyi mücadeleler ortaya koyan temsilcimiz Supermassive ise Avrupa şampiyonu G2’ya ve CLG’ye karşı boyun eğdi. Böylece çok kötü bir turnuva geçiren G2 ilk galibiyetini temsilcimize karşı almayı başardı.

G2 Esports 1-0 Supermassive

Seçim yasaklama ekranından Naru’ya favori şampiyonu LeBlanc’ı, fanFabulous’a Ekko’yu ve Stomaged’e Kindred’i almayı başaran Supermassive üstün çıkarken Dumbledoge Soraka tercihinde bulundu. Mücadelenin 3. dakikasında Ryze oynayan Perkz’e karşı bire birde ilk kanı almayı başaran Naru koridorda bir anda öne geçti. Ancak Stomaged’in CLG’ye karşı gösterdiği üstün Kindred performansını bu oyuna yansıtamaması, agresif oynamayı seven Dumbledoge’un Soraka tercihi ile istediklerini yapamaması ve çok kötü pozisyonlarda yakalanıp rakibe sık sık skor vermemiz G2’nun mücadeleden galibiyetle ayrılmasına yardımcı oldu ve böylece Avrupa temsilcisi sıralamada üstümüze çıkmayı başardı.


RNG 1-0 Flash Wolves

İlk 12 dakika hiç skor çıkmayan mücadelede ikinci Ejderha’yı almaya gelen RNG, FW adına Morgana oynayan başarılı destek oyuncusu SwordArt’ı kötü bir pozisyonda yakaladı ve ilk kan Nidalee’ye gitti. Kartopuna bağlayan Nidalee’yi durdurmakta zorlanan FW, alt koridorda çıkan savaşta mlxg’ye 3 skor daha verdi ve RNG iyice üstün duruma geldi. 29 dakikada oyunu bitirmeyi başaran Çin temsilcisinde xiaohu 4-0-7 ile oynarken, maçın yıldızı mlxg 6-0-5’lik performans ortaya koydu. Böylece RNG namağlup şekilde zirvedeki yerini korurken FW üçüncü mağlubiyetini aldı.


SKT T1 1-0 CLG

Başa baş geçen Kore – Amerika mücadelesinden galibiyetle ayrılan taraf SKT T1 oldu. Seçim yasaklama ekranında orta koridor için Faker Zilean tercih ederken, karşısında Huhi Aurelion Sol seçiminde bulundu. 30. dakikaya kadar iki takım da oyuna tutunmayı başardı ve CLG Baron güçlendirmesini alarak SKT’nin alt koridor inhibitör kulesini kuşatmaya başladı. Burada dağınık şekilde durup ayrı ayrı yakalanma hatasını yapan CLG, rakibinin katliam yapmasına engel olamadı ve mücadeleden mağlup ayrıldı. SKT ise 2 gündür süren mağlubiyet serisini sonlandırmayı başardı ve turnuvadaki 3. galibiyetini aldı.


Flash Wolves 1-0 G2

Flash Wolves’ta Maple favori şampiyonu LeBlanc’ı almayı başarırken, G2 tarafında Trick ormancı Lee Sin tercihinde bulundu ve seçim yasaklama ekranı Ekko, Kindred’ı da almayı başaran FW üstünlüğüyle geçildi. Yedinci dakikada rakibinin alt koridor kuleleri arasında NL skorunu almayı başaran Emperor, G2 adına ilk kanı döken isim oldu. Buna rağmen üstünlüğünü ortaya koyan FW, yaklaşık 40 dakika süren mücadeleden, etkili takım savaşları ve objektiflere yönelik oyunuyla galibiyetle ayrılmayı başardı. Üst koridor Ekko oynayan MMD maçın en etkili ismiydi ve mücadeleyi 5-0-7 ile tamamlamayı başardı.


CLG 1-0 RNG

CLG namağlup zirvede bulunan RNG’yi 15 bin altın farkından geri gelerek yenmeyi başardı. Takımlar adına kilit seçimler CLG’de Kalista ve Azir olurken RNG’de ise Zed ve Nidalee oldu. Erken oyun karşılıklı alınan skorlarla devam ederken RNG elinde bulundurduğu altın farkı ile rakibine ufak bir fark attı. Global görevlere odaklanmaya devam eden RNG dakikalar ilerledikçe farkı daha da arttırdı. 35. dakikaya gelindiğinde CLG 15bin altın geride olsa da merkezini korumayı başardı ve rakibine de beşinci ejderhayı aldırmadı. Son takım savaşını da kazanan CLG baronu aldıktan sonra doğrudan RNG’nin merkezine girerek karşılaşmayı bitirdi ve inanılmaz bir geri dönüşe imza attı.


Supermassive 0-1 SKT T1

Günün son karşılaşmasında temilcimiz Supermassive turnuvada hayak kırıklığı yaratan SKT T1 ile karşılaştı. Seçim ve yasaklama ekranında SKT’den Bard, Fizz ve LeBlanc gibi hedef yasaklamalar gelince temsilcimiz Maokai, Graves, Lissandra, Lucian ve Thresh kompozisyonunu oluşturdu. SKT’nin seçimleri ise Ekko, Kindred, Azir, Ezreal ve Braum oldu. Supermassive karşılaşmaya başlasa da SKT erken dakikalarda aldığı skorlarla öne geçmeye başladı. Azir’li Faker skorların çoğunu alarak snowball oldu ve güç patlamasına çok kısa bir sürede ulaştı. Supermassive takım savaşları ile rakibine cevap vermeyi denese de geride olmasının dezavantajı ile bunu gerçekleştiremedi. Haritada objektifler anlamında da geri olan temsilcimiz SKT T1’e karşı daha fazla direnemedi ve karşılaşmadan mağlup ayrıldı.


Turnuvanın dördüncü günün ardından puan durumu şu şekilde oldu:

msi 4. gün

Turnuvanın grup aşamasında son gün programı ise şu şekilde:

msi 5. gün takvim

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir