League of Legends

MSI 2016 3. Gün

Geçtiğimiz yılki turnuvadan çok daha rekabetçi bir şekilde geçen MSI 2016’da üçüncü gün karşılaşmaları bugün oynanıyor. Riot Games’in şu ana kadar düzenlediği en dengeli turnuva olarak gösterilen MSI’da ikinci günde sürpriz sonuçlar elde edildi. Turnuvanın favorisi olarak gösterilen SK Telecom T1, günün ilk karşılaşmasında Çin temsilcisi RNG’ye yenilirken, ikinci karşılaşmasında da sürpriz bir şekilde Flash Wolves’a yenildi. Turnuvada oldukça kötü bir performans gösteren EU LCS temsilcisi G2 ise ikinci günü de galibiyet almadan tamamladı.

İkinci günün belki de en büyük sürprizini temsilcimiz SuperMassive gerçekleştirdi. İlk karşılaşmasında Flash Wolves’a yenilen takım, CLG karşısında sürpriz bir galibiyet aldı. Turnuva boyunca performansını günden güne arttıran takımımızın CLG karşısında temiz ve metodik bir maç çıkardığını belirtelim. Temsilcimiz, bugün sıralamada sonuncu olan G2 ile beraber dün mağlup ettiği CLG ile karşılaşacak. Takımımızın performansını daha da arttırmasını umuyor ve turnuvanın üçüncü gün mücadelelerine geçiyoruz:

Flash Wolves 0-1 Royal Never Give Up

Turnuvanın yenilgisiz tek takımı olan RNG, FW karşısında zorlu bir ilk on dakika geçirdi. Flash Wolves, SwordArt ve Karsa ikilisinin harita üzerindeki hareketleri ile oldukça iyi bir erken oun safhası geçirmeyi başardı. Takım savaşı odaklı bir takım olan RNG ise kontrollü bir şekilde oyunu devam ettirdi ve Ejder etrafında savaş aradı. Takımdaki tüm oyuncular takım savaşlarında mükemmel pozisyon alırken, Flash Wolves Ejder çalma uğruna savaşlara yanlış bir şekilde girdi ve pozisyon dışı yakalandı. İki defa takım savaşı kazanan RNG, Baron’u da alarak maçı fazla uzatmadı ve FW’ye geri dönüş şansı tanımayarak karşılaşmayı kazandı.


Counter Logic Gaming 1-0 SK Telecom T1

Üçüncü günün ikinci karşılaşması turnuvanın en büyük sürprizlerinden birine sahne oldu. Oyunun ilk dakikalarında çok ufak bir avantaj elde eden CLG, bu avantajı maçın sonuna kadar korudu. Skorda geride olsa da Stixxay’in mükemmel oyunu ile takım savaşlarından geride çıkmayan takım, doğru bir Baron kararı ile avantajını kartopu yapmayı başardı. İki takım da harita rotasyonları konusunda oldukça iyi bir performans gösterirken, SKT CLG’nin agresif hamlelerine cevap vermekte çok zorlandı. Karşılaşmanın sonucunu takım savaşları belirlerken, Stixxay’in belki de kariyerinin en iyi karşılaşmasını çıkardığını söyleyelim. Agresif bir taşıyıcı olarak takım savaşlarında çok iyi pozisyon alan Stixxay, CLG’nin ihtiyacı olan oyuncu rolüne bürünmeye başlıyor. Bununla beraber defansif oynayan Azir ve Janna’nın takım savaşlarındaki harika oyunları da, Stixxay’in takımı taşımasını kolaylaştırdı. Oyunun sonunda karar verme mekanizmalarının da ne kadar geliştiğini kanıtlayan CLG, turnuvanın favorilerinden olan SK Telecom T1’ı yenmeyi başardı.

Üst üste üçüncü mağlubiyetini alan SKT ise izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor. Gerektiği kadar kararlı bir oyun sergileyemeyen SKT, oyunun ilk dakikalarında da oldukça fazla hata yaptı.


SuperMassive 0-1 G2 Esports

Günün dördüncü karşılaşmasında temsilcimiz Supermassive henüz galibiyeti bulunmayan G2 ile karşılaştı. Seçim ve yasaklama ekranında temsilcimiz Ekko, Kindred, Twisted Fate, Ezreal ve Morgana seçimleri yaptı. TF tercihi biraz riskli olsa da SUP çift ışınlanma avantajı elde etti. Maç karşılıklı alınan skorlarla başlarken Supermassive harita üzerinde harika bir kontrole sahip oldu. Ejderha bölgesini kendi kontrolü altına alan temsilcimiz kısa sürede dördüncü ejderhaya ulaştı. G2’nun takım savaşlarında iyi koordine olamaması ve art arda skorlar vermesi Supermassive’in genel skorda öne geçmesini sağladı. Harita üzerinde 1-3-1 dağılımına dönen temsilcimiz inhibitör de açarak global altın farkında az da olsa öne geçmeyi başardı. Karşılaşmanın kırılma anı ise G2’nun beşinci ejderhayı Supermassive’e bırakmayarak kendi hanesine yazdırması oldu. Devam eden süre içerisinde toparlanmaya devam eden G2 baron etrafında da görüş üstünlüğü sağladı. Kalista ve Azir sayesinde baronu hızlıca alan G2 güçlendirmeli minyonlarla merkeze girerek son bir takım savaşının ardından maçı bitirdi ve ilk galibiyetini aldı.

Supermassive ekibi Avrupa şampiyonu karşısında öne geçmeyi başarıp maçı kazanmaya çok yaklaşsa da kıl payı ile karşılaşmayı kaybetti. Yine de temsilcimizin bu seviyedeki takımlara karşı göstermiş olduğu performans büyük bir beğeni aldı.


Flash Wolves 1-0 SK Telecom T1

Üst sıraları ilgilendiren önemli maçta Flash Wolves ve SKT T1 karşılaştı. İkinci gün harika bir oyunla SKT’yi deviren Flash Wolves bunu tekrarlayarak ne kadar iyi bir takım olduğunu göstermek için mücadele etti. Tayvan temsilcisi FW seçim ve yasaklama ekranında Poppy, Elise, Azir, Ezreal ve Alistar tercihleri yaptı. SKT T1 ise Maokai, Graves, Ekko, Lucian ve Braum kompozisyonunu oluşturdu. Maça hızlı başlayan taraf Flash Wolves ekibi oldu. Özellikle de ormancı Karsa’nın SKT T1 ormancısı Blank üzerinde kurduğu baskı erken oyunda kırılma anı oldu. Skorları toplayarak dakikalar ilerledikçe öne geçen FW hata yapmayarak sabırlı bir şekilde hareket etti. Maçın en büyük dönüm noktası ise SKT T1’in baronu almaya çok yakınken Blank’in Karsa’ya kaptırması oldu. Çok kötü bir oyun geçiren ormancı Blank bir başka büyük hata yaparak işleri daha da imkansız hale getirdi. Baron güçlendirmesiyle beraber kontrolü tamamen eline alan FW 40.dakika da son bir savaşın ardından maçı bitirdi ve bir kez daha SK Telecom T1’i mağlup etti.

Bu galibiyetin ardından Flash Wolves 4-1 ile ikinci sıraya yerleşirken SKT T1 2-4 ile dördüncü sıradaki yerinde kaldı.


Counter Logic Gaming 1-0 SuperMassive

Günün beşinci maçında CLG ile karşılaşan temsilcimiz SuperMassive, yasaklama ekranında büyük hatalar yaparak karşılaşmaya başladı. CLG’den Bard ve Fizz saygı yasaklamaları gelirken, temsilcimiz Ekko-LB seçimlerinde bulundu. Kalista-Soraka kombosunu çok iyi kullanan CLG, oyunun başından itibaren elde ettiği avantajı bırakmadı. Takımımız bu karşılaşmada, dünkü maça nazaran daha kötü rotasyonlar yaparken, Dumble-Stomaged ikilisi neredeyse hiç etkili olamadı. Bunun dışında takım savaşlarında dağınık bir görüntü çizen SuperMassive, CLG’ye karşılık vermesine rağmen maçı kaybetti.

CLG ise dünkü yenilginin ardından çok daha saygılı ve çok daha ciddi oynayarak karşılaşmayı kazandı.


G2 Esports – Royal Never Give Up

Üçüncü günün son karşılaşmasında karşı karşıya gelen G2 ve RNG’nin mücadelesinden Çin temsilcisi RNG galip çıktı. Gün içerisinde SuperMassive karşısında daha derli toplu bir performans sergileyen G2, RNG karşısında da oyununu geliştirdiğini gösterdi. Harita rotasyonlarında RNG’nin hatalarını iyi değerlendiren takım, ne yazık ki RNG’nin oyunu uzatmasına engel olamadı. Baron etrafında hatalar yapan ve inhibitör kaybeden RNG, bir kez daha takım savaşlarını çok iyi oynayarak karşılaşmayı kazandı. LeBlanc’ı durduramaayan G2, Sivir-Graves ikilisinin hasarına cevap veremedi. 37. dakikadaki takım savaşını kazanan RNG, turnuvanın üçüncü gününü de yenilgisiz kapattı ve liderliğini korudu.


MSI 2016 üçüncü gün karşılaşmalarının ardından puan durumu şu şekilde:

msi 2016 3. gün-

Turnuvanın dördüncü gün programı ise şu şekilde:

msi 4. gün takvim

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir