League of Legends

Mercedes-Benz, Royal Never Give Up’ın sponsoru oldu

Otomotiv devi Mercedes-Benz, LPL ekiplerinden Royal Never Give Up’ın forma sponsoru oldu. 

Otomobil markalarının espor sahnesine olan ilgisi günden güne artıyor. Audi’nin Astralis’e sponsorluğuyla birlikte BMW’nin de EU LCS finallerine sponsor olduğunu görmüştük. Sektörün en büyüklerinden Mercedes-Benz ise LPL’in resmi sponsoruydu. Fakat bu iş birliğinde bir problem oluştu. Marka, sosyal medya hesaplarından Dalai Lama sözü paylaştığı için hızlı bir şekilde LPL’in yayınlarından Mercedes’in logosu kaldırıldı. Bildiğiniz üzere Dalai Lama Çin’de büyük bir tartışma konusu. Hükümetin kontrol ettiği Tibet’ten 1959 yılında Hindistan’a kaçan Lama’nın sözünün paylaşılması şirketin resmi sponsorluğunun da bitmesine neden oldu.

Fakat bu tartışma elbette markanın sahneden uzaklaşmasına sebep olmadı. Marka, LPL’in en başarılı takımlarından Royal Never Give Up’a sponsor oldu.

Son olarak MSI 2018 Şampiyonluğu yaşayan Royal Never Give Up, Çin’in uluslararası sahnedeki en başarılı ekiplerinden de biri. Worlds’te de yer alan ekipte efsanevi oyuncu Uzi, bir uluslar arası turnuvada ilk defa şampiyonluk yaşadı. LPL anlaşması bozulduktan sonra RNG’yle anlaşan markanın ülkedeki kitleye ulaşma konusunda mutlu olduğunu da söylemek mümkün.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir