League of Legends

Master Yi’ye dengeleme geliyor

League of Legends’ta oynaması en basit şampiyonlardan olmasına rağmen iki ya da üç eşyadan sonra durdurulamaz hale gelen Master Yi, önümüzdeki yamada bir dengeleme alıyor. Riot Games geliştirici bloğunda yapılan açıklamanın ardından PBE’ye getirilen değişiklikler, Master Yi’nin popülerliğini arttıracak gibi gözüküyor.

Yeni oyuncuların tanıştığı ilk şampiyonlardan olan Master Yi, uzun bir süredir popülerliğini yitirmiş durumda. Profesyonel sahnede zaten çok az gördüğümüz şampiyon, şu an için sadece düşük elolarda oynanabiliyor. Öne geçtiği andan itibaren durdurulamayan ve çok dengesiz bir şekilde hasar çıkaran şampiyon, sonunda Riot Games tarafından ufak da olsa bir güncelleme alıyor. Şampiyonun yeteneklerinin temelleri değişmezken, pasifi ve W yeteneğine yeni özellikler getirildi. Buna göre;

  • Şampiyonun pasif özelliği Çift Saldırı eğer bir minyon ya da yaratık öldürürse aynı hasar en yakındaki hedefe de uygulanacak.
  • W yeteneği Meditasyon ise artık Çift Saldırı yükü toplayacak. Ayrıca W yeteneği kullanırken Wuju Stili ve Gözükara’nın bekleme süreleri de duracak.

Master Yi’nin en büyük problemi ya hep ya hiç mentalitesi ile oynanmasıydı. Eğer öne geçmediyseniz geriden gelip takımınızı taşımanız oldukça zordu. Ayrıca şampiyon ile sadece tek bir tarzda oynayabiliyordunuz. Pasifine ve W yeteneğine getirilen değişikliklerin Master Yi’nin efektifliğini arttıracağını kesin olarak söyleyebiliriz. Yüksek elolarda pek tercih edilmeyen şampiyon, bu oyuncular için şu değişikliklerle biraz daha tercih edilebilir konuma geldi. Özellikle pasifine getirilen değişiklik birçok oyuncu tarafından beğenilirken, W’nun Çift Saldırı yükü toplaması da yeteneğin kullanıldığı anı daha önemli hale getirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir