League of Legends

LPL’de ikinci finalist Invictus Gaming oldu

Riot Games

Yarı finalde Topsports Gaming’i 3-1 ile geçen Invictus Gaming, finalde JD Gaming’in rakibi oldu.

Geçen sezonun Worlds şampiyonu Invictus Gaming, normal sezonu FunPlus Phoenix’in arkasından ikinci sırada bitirdi. IG, geçtiğimiz sezon harikalar yaratan kadrosunu bu sene de korudu ve organizasyon bu sene yeniden LPL finalinde. Topsports Gaming’i 3-1 mağlup eden ekip finalde Imp’li JD Gaming’in rakibi oldu. Final mücadelesi 17 Nisan tarihinde oynanacak. Bakalım LPL’de şampiyon olup MSI biletini kapan takım kim olacak.

1. Maç

Dünyanın en iyi üst koridorları arasında gösterilen TheShy, Ning’in baskınıyla ilk kanı almayı başardı. Ning üst koridora baskın yapmaya devam etti ve böylelikle 369 oyundan bir hayli düştü. Bu baskınlar Ryze oynayan TheShy’ın bir hayli işine yaradı ve oyuncu inanılmaz bir üstünlük yakaladı. Invictus Gaming takım savaşlarında tecrübesiyle iyi iş çıkardı. Objektifleri de toplayan ekip ilk maçtan galip ayrıldı.

2. Maç

Rookie, ilk kanı bire birde almayı başardı. Koreli orta koridor harika bir Akali oyunu oynadı. Topsports takım savaşlarını çok daha iyi oynayan taraf oldu. Yapılan savaşlarla oyunda kalmayı başaran TOP, TheShy- Rookie ikilisine bir çare bulamadı. Ryze ve Akali ile harika oyunlar yapan Koreli ikili IG’yi yeniden maça döndürdü. Takım savaşlarını kazanmaya başlayan IG kuşatmaları da başarıyla yaparak seride durumu 2-0’a getirdi.

3. Maç

Topsports maça orta koridorda Rookie’ye 3 kişilik bir baskın yaparak başladı. Koreli orta koridorun oyuna etkisini de bu hamleyle birlikte bir hayli düşürdü. Ning ise TheShy’ın koridoruna baskın yapmaya devam etti. Rakibini birkaç kez pozisyon dışı yakalamayı başaran TOP altında üstünlüğü aldı. IG zaman zaman maça geri dönme adına hamleler yapsa da Topsports buna izin vermedi ve seride ilk galibiyetini almayı başardı.

4. Maç

Ning yine üst koridora yaptığı ziyaret ile birlikte ilk kanı takımına kazandırdı. Bu ziyaretlerine devam eden Ning, TheShy’ı yeniden bir hayli öne geçirdi. Invictus Gaming ormancısı çok aktif bir oyun sergiledi. Çinli oyuncu haritanın her tarafında takım arkadaşlarına kaynak ayırdı. Topsports tarafı ise Ning’in bu aktifliğine ejderleri alarak cevap verdi. Takım savaşları çok yakın geçti. 35. dakikada XX’in büyük hatasını iyi değerlendiren Invictus Gaming maçı bitirip seriyi kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir