League of Legends

Louis Vuitton, Riot Games’e sponsor oldu

Louis Vuitton / Riot Games

Ünlü moda markası Louis Vuitton, Riot Games ile Worlds 2019 için sponsorluk anlaşması imzaladı.

Espor dünyaca ünlü markaların ilgisini çekmeye devam ediyor. Daha önce büyük markaların sektöre girdiğini görmüştük. Bugün yapılan açıklamaya göre bir marka daha espor ekosistemine dahil oldu. Fransız moda markası Louis Vuitton, Riot Games ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre şirket, Worlds 2019 kupası için özel bir çanta üretecek. Aynı zamanda Nicolas Ghesquière tarafından dizayn edilmiş kostümler de oyun içinde satışa sunulacak.

Dünyaca ünlü moda markası Louis Vuitton bu hamleyle birlikte ilk kez spora yatırım yapmış oldu. Fransız şirket alanında dünyanın en önde gelen markalarından bir tanesi. Lüks giyim üzerine çalışmalarını sürdüren LV, herkes tarafından bilinen çanta tasarımını Worlds 2019 kupası için uygulayacak.

Nicolas Ghesquière, markanın kadın koleksiyonları sanat tasarımcısı. Başarılı isim League of Legends kullanıcılarının oyun içinde satın alabileceği kostümler ve kapsüller dizayn edecek. Belki de gerçek hayatta sahip olamadığımız ürünleri oyun içinde kostüm olarak kullanabileceğiz.

Hem Riot Games hem de Louis Vuitton, resmi siteleri üzerinden açıklama yayımladı ancak kısa bir süre sonra bu açıklamaları kaldırdı. Şirketlerin neden böyle bir yol izledikleri bilinmiyor. Worlds 2019, 2 Ekim tarihinde Ön Eleme Aşaması ile başlayacak. Anlaşmanın sağladığı çantayı görebilmek için finali beklememiz gerekiyor. Final tarihi henüz belli değil. Bakalım taraflar Worlds sonrası farklı bir anlaşma imzalayacak mı?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir