League of Legends

LongB, Dark Passage.Dominos’a transfer oldu

Riot Games

Türk League of Legends sahnesinin en deneyimli oyuncularından LongB, aldığımız bilgilere göre Şampiyonluk Ligi takımlarından Dark Passage.Dominos’a transfer oldu. 

2016 TBF Şampiyonluğu’nun ardından bir türlü istediği sonuçları alamayan Dark Passage, son üç mevsimdir başarısızlıklarla boğuşuyor. İddialı transferler yapılmasına rağmen beklenen performans Vadi’ye yansımadı. 2017 sezonunda ligden düşme tehlikesi de geçiren DP, 2018 Kış Mevsimi’nde Kış Mevsimi Finalleri’nde yer aldı fakat Çeyrek Final’de YouthCREW’a elendi.

Geçtiğimiz sezon Lucete ve TRY ile karşılaşmalara çıkan takım, yeni mevsim öncesi strateji değişikliğine gidiyor. Aldığımız duyumlara göre takım orta koridoruna artık veteran sayılabilcek LongB’yi getirdi.

Türkiye’deki sahnenin en eski oyuncularından birisi olan LongB, uzunca bir süre iyi performans gösterse de ilk şampiyonluğunu geçtiğimiz mevsim yaşadı. 2018 Kış Mevsimi Yükselme Ligi Finali’nde Macro Maniacs forması giyen oyuncu, Beşiktaş’ı 2-0’dan gelerek 3-2 yenmiş ve Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeye hak kazanmıştı.

LongB’nin DP’de oynaması ise birçok espor takipçisini şaşırtabilir. Fakat oyuncunun özellikle geçtiğimiz mevsim harika bir oyun ortaya koyduğunu söylemek gerekiyor. Bunca yıldan sonra hala üst düzey League of Legends oynamak için motivasyon bulabilen oyuncu, bir mevsim önce Beşiktaş forması giymiş, mevsim boyunca iyi oynamasına rağmen finallerde adeta mental olarak çökmüş ve takımı Şampiyonluk Ligi’ne çıkarmak için gereken hamleyi bir türlü yapamamıştı.

DP’nin kadrosunda şu anda LongB, Route ve Japone bulunuyor. Takımın ormancı rolü şu anda resmi olarak boşta. Üst koridordaki Marshall ile devam edilip edilmeyeceği ise belirsiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir