League of Legends

Riot Games, NA Akademi takımlarına maçları yayınlaması için izin verdi

Riot Games, takımlara sadece karşılaşmaların videolarını yayınladığı Akademi maçlarını yayınlaması için izin verdi. Ligde yer alan Cloud9 ise bunun ardından Mammoth Media ile partnerlik anlaşması imzaladı.

Bildiğiniz üzere Riot Games’in yayın hakları konusunda katı bir politikası var. İki yıl önce BAMTech ile anlaşan şirket, bu anlaşmanın değişmesiyle NA LCS maçlarını ESPN+’dan yayınlamaya başlayacak. Riot’ın takımlara maçları yayınlama izni ise bir ilk. Daha önce şirket çok küçük ligleri dahi kendisi yayınlama politikası gütmüştü.

Cloud9 ise bu fırsatı değerlendiren ilk takım oldu. Mammoth Media ile anlaşan organizasyon, böylelikle maç öncesi şovlar ve maçların kendisi gibi içeriklerle Twitch üzerinden hayranlarına ulaşabilecek. C9’ın bulduğu sunucu ve yorumcularla maçlar anlatılacak. Karşılaşmalar öncesi ve sonrasında ise hayranlar Mammoth Media’nın uygulaması Arena üzerinden espor konulu soru cevaplar ile ödül kazanma fırsatı bulacak.

Bu tür anlaşmaların Kuzey Amerika organizasyonları için fazlasıyla önemli olduğunu da belirtmek gerekiyor. Takımlar böylelikle hayranlar ile doğrudan etkileşime girebilecek ve bunu ekonomik olarak değerlendirebilecek. Geçmişte Echo Fox, Akademi takımı için ünlü yayıncılar ile anlaşmış ve bunu etkileyici bir pazarlama taktiğine dönüştürmüştü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir