League of Legends

League of Legends ara sezonunda kırmızı taraf güçlendirildi

Riot Games

League of Legends sezon arası dönemde Vadi’nin ejderhalarındaki büyük değişikler Tekli/Çiftli Dereceli’de kırmızı tarafın lehine işledi. Kırmızı tarafın yani Sihirdar Vadisi’nin alt tarafından oyuna başlayanların kazanma oranlarındaki artış istatistiklere direkt yansıdı.

League of Legends’ta sezon arasında yapılan ejderhalardaki değişiklikler istatistikleri değiştirecek gibi duruyor. Çoğu League of Legends oyuncusunun anlaştığı ortak bir nokta var, o da Sihirdar Vadisi’nde mavi tarafın daha avantajlı olduğu. Bu durum kazanma oranlarına da yansımış durumdaydı.

Riot tasarım direktörü Andrei “Meddler” van Roon, 2020’de League of Legends için planladıklarını Dev Corner’de paylaştı.“Sihirdar Vadisi’nde uzun süredir mavi tarafın kırmızı tarafa göre hafif bir üstünlüğü vardı. Ara sezondaki değişiklikler bu üstünlüğün çoğunu ya da hepsini kaldırmış oldu. Ejderhaların artan önemi bu değişime yön verdi. Kırmızı tarafın ejderhalara erişebilirliği mavi tarafa göre daha fazla oldu.”

Ejderhalar’daki değişiklerle şu anda kırmızı tarafın mavi tarafa göre zafere ulaşmadaki oranı Kuzey Amerika Sunucusu’nda yüzde %0.2 daha fazla. Bu oran sembolik görünse de ara sezondaki değişikliklerden önce yine Kuzey Amerika’da mavi taraf lehine %1 daha fazlaydı. Şu anki kazanma oranı avantajı ile bu sezon Vadi’de bugüne kadarki en dengeli karşılaşmalar oynanacak gibi gözüküyor.

Şu an ejderhalar ve onların güçlendirmeleri uzayan oyunlar için kilit taşı niteliğinde. Kırmızı taraf artık bu güçlendirmelerden daha rahat faydalanacak. Ayrıca kırmızı tarafın ormancıları ejderhaları artık koridorlarından destek almadan kesebilecekler.

 

Tekli/Çiftli Dereceli’de kendini gösteren bu kazanma oranı değişikliklerine henüz esnek sıralı maçlarda yetişilemedi. Bunun nedenini esnek sıralı maçlarda daha koordine kurulan takımların bulunmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Ejderhalardaki değişikler sezon 10 boyunca etkisini gösterecek gibi duruyor. Tabi sezon ortasında büyük bir güncelleme gelmezse.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir