League of Legends

LDLC OL, EU Masters’a katılma hakkı kazandı

Ülkemizden Hades’in de bünyesinde bulunduğu LDLC OL, EU Masters Spring 2020’ye katılma hakkı kazandı.

Avrupa’daki ülke liglerinden katılan takımların yarıştığı turnuva EU Masters 2020 Bahar turnuvası biletini kapan ilk takım belli oldu. Fransa ligi LFL’i birincilikle bitiren LDLC OL, turnuvaya katılmaya hak kazanan ilk takım oldu.

EU Masters’ın kazananı, farklı bölgelerden katılan 16 takımın yarışması ile belirleniyor. Turnuvaya katılma hakkı olan bölgeler şunlar: Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa, İspanya, Birleşik Krallık, İrlanda, İtalya, Polonya, Balkan bölgesi ve İskandinav bölgesi.

Diğer bölgelerden katılacak takımlar henüz belli değil. Ligi birinci bitirerek veya playoff kısmını kazanarak turnuvaya isimlerini yazdırabiliyor takımlar.

Hades’in oynadığı LDLC OL takımında ayrıca dikkat çeken bir isim daha var. Eski Fnatic oyuncusu YellOwStaR, takımda destek pozisyonunda oynuyor. Öncesinde ana koç olarak takıma gelen tecrübeli isim daha sonrasında destek pozisyonuna geçti.

LDLC OL, bu sezon oynadığı 12 maçın 10 tanesini kazandı. Kaybettiği iki maç ise Vitality.Bee ve GamersOrigin takımlarına karşıydı. Takımın ana kadrosu şu anda Bando, TynX, Vetheo, Monk ve YellOwStar’dan oluşuyor. Volkan “Hades” Dinçer ise şimdilik yedek nişancı konumunda.

EU Masters 2020 Bahar turnuvasında tanıdık bir isim daha görme şansımız var. İskandinav liginde Dusty takımında destek olarak oynayan Only35’de bu turnuvaya katılabiliyor. Yarışmaya sadece 1 takım gönderebilen İskandinav liginde EU Masters’a katılmak için yapması gereken playoffları kazanmak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir