League of Legends

League of Legends’ta oyun içi uyarı sistemi Çin’de denenmeye başladı

Oyuncu davranışını takip etme ve buna bağlı olarak cezalandırma sistemi konusunda çoğu zaman eksik kalan League of Legends’a “Judgement Scythe” sistemi geliyor. Çin’de uygulanmaya başlayan bu sistemle oyun sırasında Sihirdar Kanunu’na uymayan oyuncular, takım arkadaşları tarafından uyarılabilecek. 

Hemen hemen her oyuncunun en az bir defa canını sıktığı “bilerek besleyen” takım arkadaşlarına, Çin’de denenecek yeni sistem ile doğrudan müdahale edilebilecek gibi gözüküyor. Yanlış oyuncu davranışlarını League of Legends’ın beta zamanlarından beri cezalandırmaya çalışan, aynı şekilde Sihirdar Kanunu’na uyan oyuncuları da sezon sonunda ödüllendiren Riot Games, Çin’de denediği yeni Judgement Scythe sistemi ile bu duruma daha yakından müdahale etmeyi amaçlıyor. Sistemin diğer sunuculara da gelip gelmeyeceği henüz kesin değil.

Duowan‘da yapılan habere göre bu yeni sistem, oyunda rakibini bilerek besleyen oyuncuları belirlemek ve duruma müdahale etmek amacı ile tasarlandı. Uyarı verilmek istenen oyuncuya herhangi bir bildirim gitmeden önce takımdaki diğer oyuncular tıpkı teslim olma sistemi gibi oy veriyor. Herkes oy verdikten sonra ise oyuncunun sohbet ekranında siyah bir uyarı çıkıyor.

Yeni sistem var olan bu problemi iyi bir şekilde tespit edip çözmeye yönelik adım atabilecek kapasitede olmasına rağmen sistemin amacı dışında kullanılma ihtimali de göz ardı etmemek gerekiyor. Sistemin hatalı kullananları nasıl belirleyeceği, yapılan uyarıların oyun sonunda ne gibi yaptırımları olacağı gibi konularda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir