League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.3 yaması

Riot Games’in dün gece paylaştığı League of Legends 7.3 yaması ile oyun bir kez daha farklılaşıyor. Özellikle profesyonel sahnede etki göstermesi beklenen yama çokça değişiklik içeriyor.

Bir süredir beklenen Antrenman Modu’nun da ilerleyen günlerde devreye gireceği 7.3 yaması, skor tablosunda bir oyuncunun üzerine gelince kostüm isminin gösterilmesi değişikliğini de içeriyor. Asıl amacı profesyonel oyuncuların favori seçimleri olan metanın en güçlü şampiyonlarına dengelemeler getirmek olan yamada dört tane de Kanlı Ay kostümü bulunuyor.

Şampiyonlar

LoL 7.3 yaması son zamanların en gözde şampiyonu Camille‘e gelen zayıflatma ile başlıyor. Şampiyonun yeteneklerinin hasarı, yavaşlatması ve sersemletmesi azaltılırken, duvardan zıpladığı E yeteneği artık yalnızca sersemletme gerçekleştirilirse saldırı hızı verecek.  Metada işlevselliğiyle ormancı olarak yer bulan Ivern‘ün ultisi Daisy, artık daha az tanklığa sahip ve can yenilemiyor. Ayrıca orta koridoru domine eden LeBlanc‘ın pasifi oyun başında daha az hasar verecek.

Zırh deşmeye getirilen iyileştirmelerden sonra popülerlik kazanan Jayce, artık yakın dövüşçü halindeyken daha güçsüz. Q yeteneğinin hasarı azaltılan şampiyon, E yeteneğine de daha fazla mana harcamak durumunda kalacak. Ormanın şu anki iki kralı Rengar ve Kha’zix de yamadan nasibini almış durumda. Q yeteneğinin menzili azaltılan Rengar‘ın, tam yükteyken W yetneğini kullandıktan sonra 1,5 saniye kitle kontrol efektlerinden etkilenmeme durumu artık yok. Şampiyonu OP yapan en önemli özelliklerden sayabileceğimiz bu kullanımın kalkması, onu daha az görebileceğimiz anlamına gelebilir. Kha’zix‘in ise Q yeteneğinin saldırı gücü oranı azaltıldı.

Alt koridorda destek olarak çokça gördüğümüz Malzahar‘ın W yeteneği Hiçlik Haşereleri, bu yamayla birlikte zayıflatıldı. Son zamanlarda pek popüler olmayan Tristana‘nın ise Q yeteneğinin verdiği saldırı hızının süresi uzatıldı. Vi‘ın hareket hızı ve taban saldırı hasarı zayıflatılırken, Vladimir‘in Q yeteneği ile normal saldırıları güçlendirildi. Profesyonel sahnede sürekli olarak ya seçilen ya da yasaklanan Zyra‘nın bitkileri artık direkt olarak şampiyona değil, en yakın hedefe saldırıyor. Ayrıca şampiyonun Q yeteneğinin mana bedeli arttı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir