League of Legends

Lira, Clutch Gaming ile yolları ayırdı

Riot Games

Geçtiğimiz sezon Clutch Gaming forması giyen Koreli ormancı Lira, takımdan ayrıldı.

Bir süredir Kuzey Amerika’da oynayan Lira en üst düzey takımların formasını giymese de LCS’in ortalama sayılabilecek ekiplerinde iyi performanslar ortaya koydu. Özellikle ilk geldiği dönemlerde adından sıkça bahsettiren ismin performansı zamanla düştü ancak düşük hali bile takımı adına yararlı olmaya yetti. Geçtiğimiz mevsim Worlds’e katılan Lira, sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı. Lira’nın hangi takımla anlaşacağı henüz belli değil.

Kariyerine Kore’de başlayan ormancı Ssumday ve Rookie’yle birlikte KT Rolster Arrows forması giydi. Kısa bir süre sonra takımdan ayrılan oyuncu sırasıyla Rebels Anarchy ve Afreeca Freecs formaları giydi. Lira bu ekiplerde Snowflower, Mickey ve Lindarang gibi önemli oyuncularla beraber mücadele etti. Afreeca Freecs’in ardından Kuzey Amerika’ya gitme kararı alan ormancı Team EnVyUs ile anlaşma sağladı.

Team EnVyUs ile ilk LCS tecrübesini yaşayan Koreli oynadığı ilk mevsimde lig düşmekten zor kurtuldu. EnVy’de 1 yıl geçiren isim Clutch Gaming’e transfer oldu ve geçtiğimiz mevsime kadar takımda yer aldı. Bu süreçte hiç şampiyonluk veya uluslararası turnuva deneyimi yaşayamadı. Geçtiğimiz mevsim takımıyla Bölge Finalleri’ne katılan Lira, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı ve kariyerinde ilk kez Worlds’e katıldı. CG Worlds 2019’da sıfır çekti ve ülkesine geri döndü.

Lira’nın hangi takımla anlaşacağı belli değil. Oyuncu NA’den ayrılabilir. Bakalım Korelinin sıradaki durağı neresi olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir