League of Legends

LGD Gaming’in koçu Heart oldu

Samsung Blue takımından da tanıdığımız Heart, LGD Gaming’in yeni koçu oldu. Flame ve TBQ’nun takımdan ayrılması ile beraber yeni sezona hazırlanan LGD, uzun süre koç problemi yaşamış, 2015 Dünya Şampiyonası’nda da stabil bir koç kadrosuna sahip olmadığından kötü performans göstermişti.

4. sezon sonunda yaşanan meşhur Kore göçünde Çin’e giden oyunculardan olan Hearth, Vici Potential Gaming’e transfer olmuştu. Bu takımla LPL’e çıkma mücadelesi veren ve başarılı olan oyuncu, Unlimited Potential olarak yeniden markalaşan takımda başarılı olamadı.

Normal sezon şampiyonluğu geldikten sonra koç pozisyonundaki sorunları bitmek bilmeyen LGD Gaming, Heart ile istikrarı arıyor. Oyuncunun daha önce herhangi bir koç tecrübesinin olmadığını belirtelim. Öte yandan Heart’ın 2012 yılından itibaren profesyonel sahnenin içinde olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Koç tecrübesi olmasa da oyuncunun oyun hakkındaki bilgisi tartışılamaz. Bununla birlikte LGD Gaming’in medya sorumlusu Jenny Lee, Heart transferinden sonra başka transferler de olacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde çıkan dedikodularda LGD Gaming’in Marin’i transfer edeceği söyleniyordu.

LGD Gaming LPL’de 2015 Yaz Mevsimi Şampiyonu olduktan sonra Dünya Şampiyonası’nda oynamaya hak kazanmıştı. D grubunda mücadele eden takım gruptan çıkamamış ve favorilerden biri olarak gösterildiği şampiyonadan erken elenmişti. Bireysel olarak yetenekli oyunculardan oluşan takım, koç kadrosunun olmaması ve kendisini şampiyon yapan koçun ayrılmasıyla birlikte zor zamanlar yaşamıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir