League of Legends

Levi, GAM Esports’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak LPL’de JD Gaming forması giyen Levi, gelecek mevsim için eski takımı GAM Esports’la anlaştı.

Yıldızı 2017 MSI Ön Elemeleri’nde parlayan Levi o turnuvada gösterdiği performansıyla büyük takımların ilgisini çekti. Turnuvaya Vietnam şampiyonu olarak gelen GAM Esports ön elemelerde Bahçeşehir SuperMassive’i eleyerek MSI Grup Aşaması’nın yolunu tutmuştu. Levi ise o kadronun en değerli oyuncusuydu. Başarılı oyunlarına gelecek mevsimlerde de devam eden isim ilk olarak LCS ekibi 100 Thieves’in dikkatini çekti. Yurt dışında aradığını bulamayan Levi, gelecek mevsim için eski takımı GAM Esports’la yeniden anlaştı.

Levi, Vietnam Ligi’ndeki dominant performansını uluslararası turnuvalarda devam ettirince birçok ligden ekibini dikkatini çekti. LCS ekibi 100 Thieves’e transfer olan oyuncu burada Akademi Ligi’nde forma giydi. Bir süre burada yabancı dilini geliştiren oyuncu as kadroyla birlikte Rift Rivals’a katıldı. Bir mevsim daha 100 Thieves forması giyen ormancı geçtiğimiz mevsim LPL ekibi JD Gaming’e transfer oldu.

JD Gaming sezon genelinde Vietnamlı ormancı yerine Flawless’ı oynatmayı tercih etti. LPL kariyerinde sadece 5 maça çıkan Levi galibiyet alamadı. Hal böyle olunca formayı Flawless’a kaptırdı ve JD Gaming LPL ‘de finale kadar yükseldi. Levi’nin takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Harika mekanikleri olan oyuncu yurt dışı serüveninde memnun kalmamış olacak ki ülkesine geri dönme kararı aldı.

Yurt dışında birçok tecrübe edinen oyuncunun gelecek mevsim GAM Esports’la neler yapacağı merak ediliyor. Bakalım takım Worlds’e katılmayı başarabilecek mi ?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir