League of Legends

LEC’de ikinci finalist Origen oldu

Riot Games

LEC Bahar Mevsimi yarı finalinde Fnatic’i 3-1 ile geçen Origen finale yükseldi.

LEC Bahar Mevsimi’nde yarı final mücadelesi tamamlandı. Normal sezon ikincisi Origen ve üçüncü Fnatic’in karşı karşıya geldiği mücadeleyi 4 maçın sonunda OG kazandı. Origen çeyrek finalde G2Ye kaybedip yarı finale gelmişti. Fnatic ise Splyce’yi eleyerek yarı final yolunu tuttu. Çeyrek finalde OG’yi mağlup eden G2  ise direkt olarak finale çıktı. Bu sonuçla beraber final mücadelesi de belli oldu. Final Pazar günü saat 18:00’da başlayacak. Bakalım LEC Bahar Mevsimi’ni kazanıp MSI bileti alan ekip G2 mi yoksa Origen mi olacak.

1. Maç

Fnatic seriye Sona- Taric alt koridoruyla başladı. İlk kanı alan taraf ise Origen oldu. OG erken oyunda rakibine karşı büyük üstünlük kurdu. Seçim ekranında Nukeduck’a Zed alan ekip oyuncudan yüksek verim aldı. Üst koridorda çok büyük bir hata yapan Fnatic kule altına girip 3 skor verince maçtaki fark bir hayli açıldı. Origen ejderleri de aldı ve Mithy’nin harika Blitzcrank performansı takımın mücadeleyi kazanmasındaki en önemli etkenlerden biri oldu. Takım savaşlarını da kazanan OG mücadeleyi 32. dakikada bitirmeyi başardı.

2. Maç

Serinin ikinci maçında Fnatic bu sefer alt koridora Twitch ve Annie seçerek yine birçok taraftarı şaşırttı. OG tarafı ise Sona- Taric seçimini yaptı. Origen ilk kanı üst koridordan alsa da Fnatic pozisyona yetişerek karşılık skorunu hanesine yazdırdı. Kold çok aktif bir erken oyun geçirdi ve Broxah neredeyse her pozisyonda bir adım geride kaldı. Baron savaşında 4 skor almayı başaran OG altında öne geçmeyi başardı. FNC oyuncularını yakalayıp objektifleri toplayan Origen 37 dakikada mücadeleyi kazanmayı bildi.

3. Maç

İlk kan alt koridorda Rekkles’e gitti. Elinde Vayne seçimini bulunduran tecrübeli nişancı erken oyunda aldığı bu skorla koridorda büyük bir avantaj yakaladı. İki ormancı da birbirlerinin ormanına girerek agresif bir yol izledi. Fnatic uzun süre alt koridora yatırım yaptı ve bu stratejinin meyvelerini aldı. Takım bu baskıyla birlikte skorlardan ziyade ejder kontrlünü eline ald ve Rekkles, Patrik karşısında 2 seviye ve yaklaşık 50 minyon öne geçti. Bu plan yürürken üst koridoruna da yardım eden Broxah maçın kilidini açtı. Maçtaki üstünlüğünü sürdüren Fnatic 25 dakikada ezici bir galibiyet aldı.

4. Maç

İlk kan üst koridorda Broxah’a gitti. Bwipo koridorda büyük hatalar yaptı ve bu hatalar Origen’in bir hayli işine yaradı. Orta koridordaki savaştan 2 skor çıkaran Patrik, Ashe ile kilit ultiler kullandı. OG, Tahm Kench ultilerini çok verimli kullandı ve başarılı rotasyonlar yaptı. Takım savaşlarını daha iyi oynayan OG farkı yavaş yavaş açtı ve Baron’u da almayı başardı. Makro oyunu çok iyi oynayan OG, Fnatic ile arasındaki en büyük farkı takım kompozisyonunu neredeyse eksiksiz olarak oynayarak yarattı. 33 dakikada oyunu bitiren Origen seriyi de 3-1 kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir