League of Legends

LeBlanc’a güncelleme geliyor

Orta koridor şampiyonları arasında sürekli değişiklik yaşamasına rağmen popülerliğinden bir şey kaybetmeyen ve her metada güçlü kalabilen LeBlanc, yine güncelleniyor. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, tasarım ekibinin şampiyon hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Geçtiğimiz sezon 6.22 yaması ile yetenek seti güncellenen LeBlanc, önümüzdeki süreç içerisinde bir kez daha değişecek. Eski hali çok daha anlık hasara yönelik olan şampiyona karşı alınacak önlem sayısı çok azdı. Riot Games ise yeteneklerinin işleyini tamamıyla değiştirmeden LeBlanc’ın anlık hasar potansiyeline odaklanmış ve yeni bir pasif getirerek kombosunu gerçekleştirmek için belirli bir süre geçmesini şart kılmıştı. Bu elbette şampiyonun popülerliğini bir süre düşürse de LeBlanc tekrar metaya girdi ve farklı eşya dizilimleri ile eskiden olduğu kadar koridorunu domine etmesini sağladı.

Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler ise LeBlanc’ın bu dominantlığının bir süredir tasarım ekibi arasında gündemde olduğunu belirtiyor. Riot’a göre LeBlanc şu anda üç temel konuda problem teşkil ediyor. Bunlardan ilki şampiyonun risk profilinin oldukça düşük olması. Yani, bir suikastçı gibi davranmasına rağmen diğer şampiyonlar kadar kendisini riske atmıyor ve yüksek bekleme sürelerinden iyi faydalanıyor. İkinci olarak, LeBlanc’ın hala iyi oynandığında herhangi bir counter fırsatı bırakmadığı düşünülüyor. Şampiyonun W yeteneği, belki de kitindeki en büyük problem. Son olarak da LB’nin erken oyunun güçlü olması, diğer iki etmen ile birleşinde yüksek kümelerde şampiyonun durdurulamaz olması ile sonuçlanıyor.

Ekip, sadece dengeleme getirmenin yeterli olmayacağını ve küçük bir güncelleme tasarlanması gerektiğine inanıyor. Herhangi bir değişiklik yapılmadığında LB’nin bulunduğu konumun ötesine gidemeyeceğini belirten Meddler, güncelleme fikrinin geçtiğimiz yıl harcanan emek göz önüne alındığında hoş olmadığını fakat gerekli olduğunu söylüyor.

LB’nin ne zaman bir güncelleme alacağı konusu ise belirsiz. Şampiyonun bu tür bir güncelleme almadan önce dengeleme değişiklikleri alabileceğini belirtiliyor. Ayrıca Riot, LB’ye gelen güncellemenin ya Kindred gibi küçük çapta olacağını, ya da Rek’Sai ölçeğinde daha büyük olacağını açıkladı.

Açıkçası usta orta koridor oyuncularının elinde durdurulamaz olan LeBlanc’ın yetenek setinin değişmesi şampiyonu tamamıyla öldürebilir. Hali hazırda eşsiz yetenekleri olan LB’nin hasar potansiyelinin azaltılması bu aşamada çok daha mantıklı olacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir