League of Legends

League of Legends’ta skorlardan alınan deneyim miktarı arttırılıyor

Şu anki metada ormancı ve destek şampiyonlarının yeteri kadar deneyim alamadığına işaret eden Riot Games, skorlardan alınan deneyim miktarını arttırdı. Artık oyunun 45. dakikasında destek oyuncularının takımın geri kalanından üç ya da dört seviye geride kaldığını görmeyeceğiz.

Oyundaki metayı değiştirme adına önemli bir hamle yapan Riot Games, skorlardan alınan deneyim miktarını arttırdı. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Riot Colin, özellikle de takımın ortalama seviyesinden geride olan şampiyonların skorlardan çok daha fazla deneyim puanı alacağını belirtti. Yapılan duyuruya göre getirilecek değişiklikler şu şekilde:

Takım Bonusu:

  • Skor ya da asistlerde takımın seviyesinden geride olan şampiyonlar için Bonus XP eklenecek. Kazanılacak XP miktarı ise şampiyonun ne kadar geride olduğuna bağlı olarak artacak.
  • Bonus XP, şampiyon en az bir seviye geride olduktan sonra devreye girecek.
  • Eğer şampiyon iki seviye gerideyse ekstradan %25 deneyim puanı kazanacak. Bu bonus, şampiyon dört seviye geride olduğu takdirde %60 olacak.
  • Bonus XP ise en fazla %60 olabilecek.

Geride Kalan Şampiyon Bonusu:

  • Rakip şampiyonun seviyesi eğer oyuncunun seviyesinden yüksekse elde edilen asist ve skorlardan elde edilen XP miktarı arttı. Artış miktarı ise oyuncu en fazla dört seviye gerideyse %10 olarak uygulanacak.

Bu değişikliklerin metaya ise önemli bir etkisi olacak gibi gözüküyor. Şu anda oyundaki en önemli şey bildiğiniz üzere koridoru kazanmak. Koridoru kaybeden şampiyonların geri dönüşleri çok zor olsa da, elde edilen deneyim miktarının artışı ile bu kar topu etkisinin önüne geçilecek. Daha da önemli bir değişikliği ise destek şampiyonlarında görebiliriz. 2v2 koridorların hiçbir şekilde bozulmadığı metada bildiğiniz üzere destek oyuncuları haritada ormancısı ile ya da tek başına dolaştığında çok fazla geride kalıyordu. Bu deneyim artışı ile beraber destek metasının da değişmesini, haritada gezinerek diğer koridorlara etki yaratabilecek Thresh, Bard ve Morgana gibi şampiyonların metaya girmesini bekleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir