League of Legends

League of Legends’a yeni seçenek geliyor: “Hide Eye Candy”

Milyonların oynadığı League of Legends, profesyonel sahnenin bir parçası olma yolunda ilerleyen oyuncularına kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar sunuyor. Rekabetçi sahnede yer alabilmek için oyuncuların oyun mekaniğini çok iyi bilmesi, harika bir şekilde oyuna hâkim olması ve oyunu kusursuz bir şekilde oynatan bir donanıma sahip olması gerekiyor. Oyunla ilgili mekaniksel gereksinimlerin yanında oyuncuların hızlı, dikkatli ve ani reflekslere sahip olması da profesyonel sahnenin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

League of Legends da kendini geliştirmek isteyen ve bu konuyla ilgili isteklerde bulunan oyuncuların tavsiyeleri üzerine bazı oyuncuların dikkatinin dağılmasına sebep olan oyun dışı unsurlarla ilgili bir eklenti yapıyor. “Hide Eye Candy” eklentisi menüde bir seçenek olarak yer alacak. Bu seçenek sayesinde oyuna etkisi olmayan fakat görsellik ve çeşitlilik amacıyla oyunda yer alan ögeler kaldırılabilecek. Bu ögelerin arasında oyunda karşımıza çıkan kelebekler, ateş böcekleri ve su efektleri gibi unsurlar bulunuyor. Riot JxE tarafından yapılan açıklamada bu seçeneğin aktif edildiği oyunlarda 2. dakikadan sonra etkin hale geleceği de bildirildi.

Böylelikle oyuncuların dikkatini vermesi gereken daha az hareketli öge kalacak. Ekran üzerindeki hareketli unsurların azalmasıyla oyuncular artık dikkatlerinin ve enerjilerinin tamamını oyuna verebilecekler. eSpor dünyasının içinde olmayan ve rekabetçi sahneye pek ilgi duymayan oyuncular için abartılıyormuş gibi gelse de bu unsur azımsanmayacak bir öneme sahiptir. Ayrıca bir oyunu eSpor yapan profesyonel sahnede bu gibi küçük detayların ve sistemlerin yeri yadsınamayacak derecede büyüktür.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir